LŪKESČIAI IŠSIPILDĖ. DAR VIENAS ŽINGSNELIS PAŽANGAUS KAIMO LINK

0
22
20211101 122841 2

Esame patyrę, kokį svarbų vaidmenį mūsų gyvenime vaidina elektros energija. Nėra elektros, praktiškai, nėra jokios veiklos, išskyrus fizinį darbą. O kiek gyvenimo kokybę lemia susisiekimo infrastruktūra, patyrė Antalieptės bendruomenė. Šventosios upė Antalieptės miestelį padalina pusiau, ir tik kabantis pėsčiųjų tiltas sujungia abi gyvenvietės dalis. Sakoma, įvertini tada, kada netenki…

Įgyvendinant vietos veiklos grupės strategijoje numatytas priemones, tilto remonto klausimą Antalieptės seniūnas kėlė jau 2012 metais, tačiau norint remontui panaudoti ES lėšas, būtini turto nuosavybės dokumentai, techninis projektas bei atlikti kiti teisiniai formalumai.

Didinant „Žvejybos rojaus“ vietovės patrauklumą ir pasitelkiant miestelio potencialą,  Zarasų rajono savivaldybės administracija nusprendė sutvarkyti Šventosios upės pakrantę. Skatinant turizmą ir akvakultūrą atsirado būtinybė įrengti valčių įleidimo vietą, žvejų taką, sutvarkyti priėjimą prie upės, o tuo pačiu ir rekonstruoti kabantį pėsčiųjų tiltą. LEADER metodu įgyvendinant Zarasų – Visagino regiono vietos veiklos grupės 2016 -2023 metų strategijos priemonę „Sąlygų rekreacinei žvejybai sudarymas ir gerinimas“ 2019 metų pabaigoje buvo  pateiktas projektas „Šventosios upės pakrantės Antalieptės miestelyje sutvarkymas ir pritaikymas rekreacinei žvejybai“. Projekto vertė – 38 084,00 Eur, iš jų 25 897,00 Eur – Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo lėšos, 4 570,00 Eur – Lietuvos biudžeto lėšos ir 7 617,00 Eur – Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšos.  

Trišalę šio projekto vykdymo sutartį Zarasų – Visagino regiono vietos veiklos grupė, Zarasų rajono savivaldybės administracija ir Nacionalinė mokėjimų agentūra pasirašė 2020 m. gegužės mėnesį, o 2021 metų pavasarį pradėti darbai – demontuotas pėsčiųjų tiltas. Kairiojo upės kranto Antalieptės gyventojai miestelio centrą, bažnyčią, seniūniją, ambulatoriją, parduotuvę galėjo pasiekti tik automobilių tiltu. Pėsčiomis atstumas pailgėjo 950 metrų. Beveik du papildomi kilometrai ten ir atgal sukėlė didelį bendruomenės nepasitenkinimą. Vieni reiškė nepasitenkinimą padidėjusiu atstumu ir atsiradusiu nepatogumu, kiti – dėl nežinios, kada bus atstatytas tiltas. 

Dabar, baigiantis rudeniui, kartu su bendruomene galime džiaugtis projekto rezultatais – ne tik rekonstruotu pėsčiųjų tiltu, bet sutvarkyta ir dar tvarkoma pakrantės infrastruktūra. Pažiūrėję nuotraukas, sakysite, kad trūksta žalumos, bet projekto pabaigai – 2022 m. gegužę tikrai džiaugsimės ne tik pavasarine žaluma, bet įgyvendinto projekto rezultatais.

Zarasų – Visagino regiono VVG informacija

20211101 122852 2

20211101 122913 2

20211101 122935 2

20211101 123025 2

20211101 123043 2

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite