MEDIACIJOS SAVAITĖ ZARASUOSE 2023

0
94

Kiekvienas iš mūsų galime patekti į konfliktines situacijas. Jos kartais perauga į rimtus ginčus, kurių išspręsti konfliktuojančios pusės nepajėgia. Tokie ginčai kainuoja daug laiko, pinigų ir neigiamų emocijų. Susidūrę su tokiomis situacijomis pirmiausia galvojame apie teismą, bet yra ir kitų ginčo sprendimo būdų.

Vienas jų – mediacija – alternatyvus ginčų sprendimo būdas, kuriame ginčą sprendžia ir sprendimą priima pačios ginčo šalys, padedamos nešališko mediatoriaus. Mediacijos procesas yra konfidencialus, neformalus ir savanoriškas, o šalys iš jo gali bet kada pasitraukti.

Mediacija padeda ginčo šalims greičiau ir pigiau išspręsti ginčą, išsaugoti gerus santykius ir patirti mažiau neigiamų emocijų. Prieš kreipiantis į teismą, svarbu pasiūlyti kitai ginčo šaliai mediaciją – juolab, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. šeimos ginčų atveju, ji privaloma.

Daugelyje pasaulio valstybių spalio 19 dieną minima Tarptautinė mediacijos diena.

Lietuvos mediatorių rūmai 2023 m. spalio 16–20 dienomis organizuoja šviečiamąjį renginių ciklą „LMR MEDIACIJOS SAVAITĖ 2023”.

Tai pirmasis tokio pobūdžio mediacijos renginys Lietuvoje. Jo metu vyks diskusijos visuomenei ir įvairių sričių specialistams apie konstruktyvų konfliktų valdymą, taikų ginčų sprendimą ir mediacijos privalumus. Profesionalų bendruomenė dalinsis savo patirtimi, idėjomis, mediacijos taikymo ir bendradarbiavimo galimybėmis.

Lietuvos mediatorių rūmų narė, teisininkė–mediatorė Margarita Černova 2023 m. spalio 16–20 d. kviečia pasikalbėti apie šeimos mediaciją Zarasuose, vyks nemokamos kontaktinės ir nuotolinės konsultacijos.

Kviečiame registruotis į nemokamas konsultacijas ir sužinoti kada mediacija sprendžiant šeimos ginčus yra privaloma, kaip vyksta mediacijos procedūra ir kuo naudingas šis alternatyvus teismui ginčų sprendimo būdas.

Konsultacijos vyks spalio 16–20 d. Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Bukonto g. 20, Zarasai.

Būtina išankstinė rezervacija:

Tel. +370 604 90993

El. p. margarita.cernova@gmail.com

Visi renginiai nemokami!

Susipažinkite su savaitės renginių ciklo programa čia: https://www.lmr.lt/renginiai/

Išgirsk, suprask, įgalink spręsti!

Lietuvos mediatorių rūmų informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite