MEDŽIŲ IR KRŪMŲ GENĖJIMAS, PERSODINIMAS IR KIRTIMAS

0
106
želdynai

Zarasų rajono savivaldybės taryba patvirtino naujas rajono Savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisykles, kurios reglamentuoja savivaldybės teritorijoje ne miškų ūkio paskirties žemėje esančių želdynų ir želdinių apsaugos, tvarkymo, priežiūros tvarką, fizinių ir juridinių asmenų teises ir pareigas tvarkant bei prižiūrint želdynus ir želdinius.

Už rajono želdinių išsaugojimą, priežiūrą ir tvarkymą atsako visų nuosavybės formų įmonės, įstaigos, organizacijos, privačių valdų savininkai ir valdytojai, daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijos. 

Zarasų rajono savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijoje (nepriskirtoje juridiniams asmenims) želdynų planavimo, kūrimo, apsaugos, tvarkymo ir priežiūros darbus organizuoja bei kontroliuoja rajono Savivaldybės administracija.

Pagal naujas taisykles Zarasų rajono teritorijoje medžiai ir krūmai, augantys ne miškų ūkio paskirties žemėje, priskiriami saugotiniems, jeigu atitinka nurodytus Vyriausybės kriterijus, t. y., auga pagal kriterijus nurodytose teritorijose ir atitinka numatytus dydžius bei rūšis.

Saugotiniems priskiriami visuomeninės paskirties, rekreacinėse, bendrojo naudojimo, atskirųjų želdynų teritorijose daugiabučių gyvenamųjų pastatų, bendrabučių, vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijose valstybinėje ir savivaldybių žemėje miesto teritorijoje augantys 12 cm ir didesnio skersmens (matuojama 1,3 metro aukštyje) ąžuolai, uosiai, klevai, skroblai, skirpstai, guobos, bukai, vinkšnos, pušys, eglės, maumedžiai, pocūgės, kėniai, beržai, juodalksniai, liepos, gluosniai, šermukšniai, riešutmedžiai, kaštonai, miškinės obelys, miškinės kriaušės.

Vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijose privačioje žemėje mieste augantys 20 centimetrų ir didesnio skersmens ąžuolai, uosiai, klevai, guobos, skroblai, skirpstai, bukai, vinkšnos, liepos, maumedžiai, beržai, pušys.

Platesnį saugotinų medžių ir krūmų sąrašą galite rasti: https://bit.ly/3gcs6Wg.
 
Privačios žemės sklypo savininkai ar valstybinės žemės valdytojai dėl leidimo išdavimo turi kreiptis Zarasų rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių 3 priede nustatytos formos prašymu, (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/7cb308b0febf11ed9978886e85107ab2) kurį galima pateikti el. būdu čia: www.epaslaugos.lt  arba atvykus į Savivaldybę, atsiuntus paštu ar el. paštu info@zarasai.lt
 
Dėl medžių šalinimo ar genėjimo, kurie auga ne privačiame sklype t.y. gatvėje, kapinėse, viešose erdvėse ir pan., turite kreiptis į seniūniją, pateikdami išsamią informaciją dėl Jūsų nuomone šalintino ar genimo medžio.
 
Savivaldybės vykdomosios institucijos atsakingi specialistai natūraliai įvertina prašomų kirsti, persodinti ar genėti saugotinų medžių ir krūmų būklę. Įvertinusi gautus duomenis, vykdomoji institucija išduoda leidimą privačios žemės sklypo savininkui. Leidimas galioja neterminuotai. Administracija, laikydamasi asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo leidimo išdavimo dienos Savivaldybės interneto svetainės puslapyje paskelbia informaciją apie išduotą leidimą, nurodydama numatomų kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinų želdinių vietą, rūšį, skaičių, skersmenį. Leidime numatyti saugotinų želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo darbai gali būti pradėti ne anksčiau kaip nuo leidime numatytos įsigaliojimo dienos.
 
Apie numatomus želdynų kūrimo, viešųjų želdynų ir želdinių tvarkymo darbus, priimtus sprendimus ir išduodamus leidimus kirsti, genėti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos saugotinus želdinius, sodmenų poreikį, atliktas želdynų ir želdinių būklės ekspertizes, želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos išvadas, atkuriamosios vertės kompensacijų lėšų panaudojimą informacija skelbiama www.zarasai.lt.
 
Dėl medžių šalinimo ar genėjimo, kurie auga ne privačiame sklype t.y. gatvėje, kapinėse, viešose erdvėse ir pan., prašome kreiptis į seniūniją, pateikiant išsamią informaciją dėl Jūsų nuomone šalintino ar genimo medžio.
 
Platesnė informacija suinteresuotiems asmenims teikiama telefonu (8 385) 37178.
 
Statybos ir urbanistikos skyrius

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite