„MES NORĖJOME AUTOMOBILIU TIK PASIVAŽINĖTI…“

0
19
teismas

Zarasų rajono apylinkės teisme J. N. ir M. N. buvo nuteisti už tai, kad turėdami tikslą pagrobti svetimą turtą, būdami neblaivūs, veikdami kartu, slapta pagrobė R. S. priklausantį automobilį „VW Passat“. Nukentėjusiam buvo padaryta 1000 eurų turtinė žala. Vyrai buvo pripažinti kaltais pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 2 dalį ir jiems paskirtos laisvės atėmimo bausmės po aštuonis mėnesius.

Tačiau nuteistieji su tokiu Zarasų rajono apylinkės teismo nuosprendžiu nesutiko. Apeliaciniame skunde jie aiškino, kad Antazavės kaime pastebėję nerakintą automobilį su užvedimo rakteliu nusprendė juo tiesiog šiek tiek pavažiuoti. Aiškino, kad automobilį paliko už 3 km, jokios žalos nepadarė, kaltę visiškai pripažino ir gailėjosi dėl to, ką padarė, nukentėjusiojo atsiprašė, policijos pareigūnams parodė, kur paliko automobilį.

Panevėžio apygardos teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi baudžiamąją bylą apeliacine tvarka, padarė išvadą, jog pirmosios instancijos teismas tinkamai įvertino byloje surinktus įrodymus ir padarė pagrįstą išvadą dėl apeliantų kaltės padarius nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 2 dalies bei paskyrė jiems teisingas ir proporcingas bausmes.

Panevėžio apygardos teismo nutartyje konstatuota, kad nuteistųjų teiginiai, kad jie neturėjo tikslo pagrobti automobilio, o juo norėjo tik pasivažinėti, laikytini deklaratyvaus pobūdžio ir atmetami kaip nepagrįsti bei prieštaraujantys jų pačių veiksmams. Iš bylos duomenų matyti, kad neteisėtai užvaldyto automobilio apeliantai nukentėjusiajam negrąžino ir nepastatė jo į tą pačią vietą, iš kurios paėmė, bei nepaliko jo gerai matomoje, atviroje vietovėje, o nuvažiavo juo į negyvenamą, apleistą sodybą, kur paliko automobilį prie ūkinio pastato augančioje aukštoje žolėje, po ko pėsčiomis sugrįžo į tą patį kaimą pas nukentėjusiojo kaimynystėje gyvenančią vieno nuteistojo draugę, pas kurią jau visą savaitę girtavo. Be to, jie į įvykio vietą atvykusiems policijos pareigūnams iš pradžių neprisipažino paėmę automobilį ir tik po to, kai nukentėjusysis atvedė liudytoją V. J., kuris patvirtino matęs, kaip nuteistieji važiavo nukentėjusiojo automobiliu, jie pripažino, kad paėmė automobilį ir, pareigūnams pasiūlius, sutiko parodyti, kur jį paslėpė bei padėjo jo raktelius.

Tokie apeliantų veiksmai paneigia jų pačių teiginius dėl jų ketinimo automobiliu pasinaudoti tik laikinai ir kartu rodo jų tyčią neteisėtai ir neatlygintinai užvaldyti svetimą turtą – automobilį. Nuteistieji suvokė, jog veikia prieš nukentėjusiojo valią, jog savo veiksmais atėmė iš savininko galimybę valdyti, naudotis ir disponuoti jam priklausančiu turtu, ir tokių padarinių norėjo.

Šioje baudžiamojoje byloje nuteistųjų veiksmuose yra visi vagystės nusikalstamos veikos sudėties požymiai, todėl jie pagrįstai pripažinti kaltais pagal Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 2 dalį ir juos išteisinti ar jų veiką perkvalifikuoti į kitą Baudžiamojo kodekso straipsnį, kaip to prašoma apeliaciniais skundais, teismas nesurado jokio pagrindo.

Panevėžio apygardos teismas apeliantų skundus atmetė, kaip nepagrįstus. Vyrai ne tik pasivažinėjo, bet ir …„atvažiavo“.

Jeronimas Butkus

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite