MES ,,SUSITARĖME“: STREIKAS BUS

0
94

Rugsėjo 22 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje (toliau ŠMSM) vykusiose derybose su profesinėmis sąjungomis dėl švietimo profesinių sąjungų siūlymų ir keliamų reikalavimų, ypatingai svarbių visiems mokytojams, ŠMSM pasiūlymai netenkino Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (toliau LŠDPS), todėl  ji savo sprendimo nekeičia –  nuo rugsėjo 29 d. 8.00 val. bus skelbiamas tikrasis streikas.

,,Mes ir toliau neišduosime mokytojų ir nedalyvausime šiame suokalbyje. Žinome, kiek iš  tikrųjų uždirba mokytojai. Melas niekada netaps tiesa, nors Švietimo ministras tai mums kartotų ir tūkstantį kartų,” – sako LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Primename, jog rugsėjo 18 d., Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, vadovaujantis LR DK 246 str. 1 d. raštu informavo  LR Vyriausybę ir Švietimo, mokslo ir  sporto ministeriją, kad LŠDPS skelbiamas švietimo šakos tikrasis streikas prasidės 2023-09-29 d. 8.00 švietimo įstaigose.

LŠDPS 2023-01-16 pateikė reikalavimus ir iniciavo kolektyvines derybas dėl 2022-03-02 pasirašytos Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties pakeitimo ir papildymo. LŠDPS pateiktų reikalavimų pagrindu buvo pradėtos LŠDPS ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (toliau ŠMSM) kolektyvinės derybos dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties pakeitimo. 2023-06-13 šalys pasirašė LŠDPS ir ŠMSM derybų dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties pakeitimo nesutarimų protokolą, kuriame konstatavo, kad bendras sutarimas pasiektas tik  dėl trijų iš 20 nurodytų LŠDPS reikalavimų, todėl šalių atstovams pasirašius nesutarimų protokolą, kolektyvinės derybos šalių sutarimu buvo baigtos.

LŠDPS 2023-06-19 inicijavo kolektyvinio darbo ginčo dėl interesų išankstinį nagrinėjimą ir kolektyvinio darbo ginčo dėl interesų komisijos sudarymą. Įvertinus kolektyvinio darbo ginčo dėl interesų komisijos posėdžių metu darbdavio atstovų išsakytą poziciją dėl LŠDPS keliamų reikalavimų, 2023-08-18 darbdavio atstovų pateiktą atnaujintą pasiūlymų paketą bei viešoje erdvėje Švietimo, mokslo ir sporto ministro Gintauto Jakšto išsakytą poziciją dėl galimybės tenkinti esminius LŠDPS keliamus reikalavimus nebuvimo, LŠDPS konstatavo, kad esminiais LŠDPS keliamais reikalavimais kolektyvinis darbo ginčas dėl interesų yra neišspręstas ir nėra pagrindo tikėtis šių klausimų išsprendimo kolektyvinio darbo ginčo dėl interesų komisijoje, todėl LŠDPS nutarė pasitraukti iš derybų dėl kolektyvinio darbo ginčo dėl interesų išsprendimo.

Matydama, kad didžioji dalis problemų yra ne sprendžiamos, o paslepiamos po skaičių ir faktų interpretacijomis, suprasdama, kad padėtis švietimo sektoriuje darosi vis sudėtingesnė, o ŠMSM ir jai pavaldžios įstaigos nerodo deramos lyderystės,  LŠDPS nusprendė žengti labai sudėtingą, bet didžiosios dalies mokytojų lūkesčius atitinkantį žingsnį: vadovaujantis LR DK 245 str. bei LŠDPS įstatų 8.2 p., 2023-08-22 LŠDPS pirminių profesinių organizacijų pirmininkų/pavaduotojų susirinkimas priėmė sprendimą skelbti tikrąjį streiką.

(Streiko reikalavimai: https://lsdps.lt/wp-content/uploads/2023/09/Iskelti-reikalavimai-2023-09-19.pdf)

Daugiau informacijos:

Andrius Navickas

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas

Mob. tel. +370 601 57747

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite