METINĖ INFLIACIJA BIRŽELĮ SUDARĖ 1 PROC.

0
42
euros

Metinė (2024 m. birželį, palyginti su 2023 m. birželiu) infliacija sudarė 1 proc., pagal VKI apskaičiuotoji – 0,7, praneša Valstybės duomenų agentūra. Pagal su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis metodologiškai suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) 2024 m. birželį apskaičiuota vidutinė metinė infliacija sudarė 2,4 proc. o pagal vartotojų kainų indeksą (VKI) apskaičiuota vidutinė metinė infliacija – 2,1 proc.

Metinei infliacijai, apskaičiuotai pagal SVKI, daugiausia įtakos turėjo farmacijos gaminių, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, tabako gaminių, atostogų išvykų, degalų ir tepalų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto kainų padidėjimas bei elektros energijos, kietojo kuro, dujų, šilumos energijos, aliejaus ir riebalų kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokytis 2024 m. birželį, palyginti su geguže, yra artimas nuliui. Pagal VKI apskaičiuotas vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokytis sudarė 0,1 proc.

ELTA (ELTA)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite