METODINĖS PRIEMONĖS „KARTĄ GYVENO… HEROJUS“ PRISTATYMAS

0
267

Įpusėjus spalio mėnesiui į Zarasų švietimo pagalbos tarnybą rinkosi psichologai, socialiniai pedagogai, specialieji pedagogai, logopedai, mokytojų padėjėjai. Jų laukė pažintis su psichikos sveikatos stiprinimo metodine priemone, apjungiančia kultūrą, meną ir psichologiją – „Kartą gyveno… Herojus“. Priemonę parengė ir ją pristatė VŠĮ „Emocijų kodas“ lektorė, priemonės bendraautorė, psichologė Agnė Burkauskaitė.

Ši priemonė yra skirta vaikų ir paauglių psichologinio atsparumo įgūdžių lavinimo ir socialinių-emocinių kompetencijų stiprinimo veikloms. Lektorė pristatė priemonės struktūrą, rekomenduojamą veiklų planą, pasidalino savo patirtimi išbandant pilotinę priemonę darbe su vaikų/paauglių grupėmis, analizavo poveikio vertinimo rezultatus.

Susirinkę specialistai praktiškai išbandė priemonės taikymo galimybes, diskutavo, kaip pasitelkiant lietuviškas pasakas galima pakviesti vaikus ir paauglius atviram pokalbiui, diskusijai. Metodinėje priemonėje pateikti psichologų klausimai ir temos skatina vaikus analizuoti aktualias šiandienos realijas atspindinčias temas (pvz. emocinį intelektą ir empatiją, tapatumo jausmą, prekybą žmonėmis, santykį su gyvūnais). Lektorė mielai dalinosi metodinės priemonės naudojimo patirtimi ir žiniomis, atsakė į klausimus, o mokymų dalyviai ne tik praktiškai patyrinėjo priemonės pritaikymo galimybes, bet ir kiekvienos ugdymo įstaigos atstovas gavo šią priemonę dovanų.

„Ir kaip be bendros pasakos kūrimo! O sukurta pasaka verta užrašymo, nes joje buvo visi reikiami pasakų elementai, praeities elementai susipynė su dabarties. Ačiū Zarasų kraštui už šiltą priėmimą, gerą nuotaiką ir taiklias įžvalgas!“ – produktyvia veikla ir bendradarbiavimu džiaugėsi lektorė. 

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite