METŲ KNYGOS PAAUGLIAMS RINKIMAI ANTALIEPTĖS BIBLIOTEKOJE

0
21
IMG 4054

Renginius vaikams, jų tėveliams arba suaugusiems Antalieptės bibliotekoje organizuojame pakankamai dažnai, o renginių paaugliams ir jaunimui tikrai trūksta. Todėl gerindami bibliotekos įvaizdį ir prisidėdami prie visuomenės skaitymo kultūros kėlimo, pateikėme paraišką „Metų knygos 2017“ paaugliams rinkimų konkursui. Šioje kategorijoje varžėsi penki Lietuvos autoriai ir jų knygos: Ilonos Ežerinytės „Sutikti eidą“, Dainos Opolskaitės „Ir vienąkart, Riči“, Ramutės Skučaitės „Tai priimkit, kas priklauso“, Renatos Šerelytės „Žvaigždžių medžiaga“ ir Lauros Varslauskaitės „Mano didelis mažas aš“.

Antalieptės bibliotekoje renkant 2017 m. knygą – nugalėtoją buvo organizuoti du renginiai. Dar šių metų pradžioje įvyko pirmasis „Metų knygos“ rinkimus pristatantis susitikimas su bibliotekos lankytojais. Tą kartą jis buvo skirtas paauglių literatūrai. Su socialine pedagoge Sandra Kiliuviene į biblioteką atvykusiems jaunuoliams buvo pristatytas knygų penketukas ir pasiūlyta dalyvauti „Metų knygos 2017“ rinkimuose.

2018 m. vasario 21 d. Antalieptės bibliotekoje įvyko tarptautinei gimtosios kalbos dienai skirtas „Metų knygos 2017“ paaugliams rinkimų baigiamasis renginys. Šį kartą jo dalyviai susirinko jau su savo skaitytomis knygomis ir kiekvienas iš jų trumpai pristatė pasirinktąją knygą. Vieni atpasakojo knygos turinį, kiti supažindino su autoriumi bei skaitė įdomiausias ištraukas. Po knygų, pretendenčių pristatymo, kiekvienas dalyvis turėjo pristatyti savo pasirinktą knygą taip, kad būtent ji yra verta pirmos vietos. Po paskelbto balsavimo ir suskaičiavus jo rezultatus paaiškėjo, kad penktoji vieta atiteko Dainos Opolskaitės knygai „Ir vienąkart, Riči“, ketvirtoji – Renatos Šerelytės „Žvaigždžių medžiaga“, trečioji ir antroji – Ramutės Skučaitės „Tai priimkit, kas priklauso“ ir Ilonos Ežerinytės „Sutikti eidą“, o knyga nugalėtoja Antalieptės bibliotekoje tapo Lauros Varslauskaitės „Mano didelis mažas aš“.

Nors ir negalime pasidžiaugti gausiu paauglių skaitytojų būriu, tačiau dalyvavusieji patyrė skaitymo džiaugsmą ir pabendravo su bendraamžiais. Pasak, bibliotekininkės Halinos Striškienės: „Svarbiausia, kad tokie knygų pristatymai ir rinkimai skatina skaitomumą ir domėjimąsi naujausia literatūra bei rašytojais“.

Olga RAUGIENĖ,
Antalieptės padalinio vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės

IMG 4055

Metu knygos 2

Metu knygos 1

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite