MIESTO ŠVENTĖJE PAGERBTI NUSIPELNĘ ZARASIŠKIAI

0
15
1

Zarasuose vyko šventiniai renginiai, skirti miesto 515-jam jubiliejui paminėti. Įspūdingi meno saviveiklos pasirodymai, koncertai, parodos džiugino ne tik zarasiškius, bet ir miesto svečius. 

Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje  įvyko Zarasų rajono savivaldybės tarybos posėdis. Į šį šventinį posėdį susirinko rajono Savivaldybės tarybos nariai, zarasiškiai. Posėdyje dalyvavo taip pat daug garbių miesto svečių.
 
Posėdžio pradžioje nuskamba Lietuvos Respublikos himnas.
 
Prisimenami tie, kurie  gimtuosius Zarasus puoselėjo ir savo darbais garsino, tačiau jau iškeliavę Anapilin. Posėdžio dalyviai pagerbė juos tylos minute.
 
Rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas  padėkojo visiems posėdžio dalyviams, kartu pasidžiaugė nuolat gražėjančias Zarasais, atrandančiais savo  unikalumą ir perspektyvumą.  Meras  padėkos žodžius skyrė zarasiškiams už padarytus darbus,  kvietė būti vieningais, geranoriškais, aktyviais  savo miesto ateities kūrėjais.
Po sveikinimo kalbos meras Nikolajus Gusevas pranešė, kad  2021 m. birželio 4 d. sprendimu Nr. T-111 Zarasų rajono savivaldybės taryba nusprendė suteikti Juozui Matijošaičiui Zarasų krašto garbės piliečio vardą už nuopelnus puikiai vadovavus Zarasų sporto centrui, ilgametį, nuoširdų, įkvepiantį pedagoginį darbą ir ženklius moksleivių sportinius pasiekimus, sukaupto sportinio darbo patyrimo ir žinių skleidimą, aktyvų Zarasų rajono savivaldybės garsinimą savo veikla ir darbais sporto srityje, ypatingą asmeninį indėlį į kūno kultūros ir sporto plėtotę, sporto vadybą ir kitas su kūno kultūra ir sportu susijusias sritis Zarasų rajone.
 
Juozui Matijošaičiui buvo įteiktos Garbės piliečio regalijos. Apie jį buvo pasakyta daug šiltų žodžių. 
Šventinio posėdžio metu Zarasų rajono savivaldybės Kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkė, rajono Savivaldybės tarybos narė Violeta Barisevičienė pranešė, kad Komisija nusprendė rekomenduoti merui kasmetinę Dominyko Bukonto premiją skirti Stanislovui Krumpliauskui už švietėjišką ir kultūrinę veiklą, iniciatyvas, skatinant gimtojo krašto bendruomenės pilietiškumą ir kūrybiškumą, jungimą bendrai kraštotyros ir kultūros paveldo tyrinėjimo veiklai. 
 
Kunigas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas kilęs iš Zarasų rajono, vėliau savo tarnystę atliko Biržuose, Kupiškyje, Papilyje, Anykščiuose. Nuo 2012 m. S. Krumpliauskas yra Dusetų Švč. Trejybės parapijos klebonas ir Antalieptės Šv. Kryžiaus Atradimo parapijos administratorius. Jo dėka baigtas dešimtmečius trukęs Antalieptės Bažnyčios remontas, sutvarkyta Dusetų Švč. Trejybės bažnyčios varpinė, rūpestingai prižiūrima Bažnyčia, šventorius. Labai domisi bažnyčios, parapijos istorija. Norėdamas išsaugoti Dusetų bažnyčios Klebonų atmintį – zakristija papuošė portretinėmis jų nuotraukomis. Jis – knygos „Dusetų parapijos šimtmečiai“ sumanytojas, pagrindinis rėmėjas, iniciatorius, atvėręs savo širdies ir turimų dokumentų archyvus, kad parapijos atmintis būtų saugoma. 2019 m. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Atminties rūmų apdovanotas Šv. Jurgio 1-ojo laipsnio ordinu.
2021 m. rugpjūčio 6 d. rajono Savivaldybės mero potvarkiu Nr. P(2.1 E)-30 Dominyko Bukonto premija skirta Stanisovui Krumpliauskui. 
 
Šventinio posėdžio metu zarasiškius,  jų svečius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo nariai  Algimantas Dumbrava, Vidmantas Kanopa, Kazys Starkevičius, JE Azerbaidžano Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Tamerlan  Elmar Oglyu Garayev, Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas, Molėtų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Saugūnienė, Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas, Švenčionių rajono savivaldybės mero  pavaduotoja  Violeta Čepukova, Zarasų Rotary klubo prezidentas Alvydas Ribokas, Visagino savivaldybės tarybos narys Sergejus Kotovas, Daugpilio miesto meras Andrejs Elksnins, Zarasų krašto garbės pilietis Arvydas Každailis,  Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas kunigas dekanas  Vydas Juškėnas. 
 
Sveikintojai džiaugėsi zarasiškių švente, gražėjančiu miestu,   linkėjo Zarasams  ir jos žmonėms  klestėjimo ir  gražios ateities.
 
Visi posėdžio dalyviai žavėjosi Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos jaunųjų   talentų  koncertine programa.
 
Petras Ivanovas
 
Nuotraukose – iškilmingo rajono Savivaldybės tarybos posėdžio šventinės akimirkos. 

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite