MINTYS VIEŠAI

0
21
podolskis

Baigėsi vasara, kada mes visi labiau galvojame apie poilsį, o ne apie darbus. Tad ir aš prasidėjus rudens darbymečiui pabandysiu parašyti straipsnelį susijusį su rajono vadovų priimtais sprendimais. Pabandysime padiskutuoti kai kurių jų reikalingumu ir kai kurių būtiniausių darbų neatlikimu bei atidėliojimų juos atlikti.

Na vienas iš aktualiausių klausimų yra rajono keliai, bei jų būklė. Deja, bet čia pasigirti nelabai yra kuo. Žinoma yra vienas kitas kelias palopytas, yra ir net naujai paklotos kelios atkarpėlės, kas tikrai džiugina, bet deja vieni pagrindiniai Zarasų miesto sopulių taip ir lieka nepadaryti. Čia noriu paminėti Vytauto gatvės kapitalinį remontą, kuris dėl neveiklumo nepradedamas jau eilę metų, nors rezultato galima buvo pasiekti jau prieš kelis metus. O šiemet pavasarį pasigirta, kad pinigai jau gauti, deja bet rezultato nesimato. Noriu tikėti, kad viešinant šį neveiklumą nebus dangstomasi, ne va tai ne mūsų kelias ir mes čia bejėgai, bet bus imtasi aktyvių rajono vadovų, o ne tik specialistų veiksmų, kad pagaliau šis ypač daug ekslotuojamas kelias būtų sutvarkytas iš tiesų, o ne tuščiais žodžiais. Ne ka mažesnis eismo intensyvumas yra ir Šaltupės gatvėje. Ir jei dabar dar šis kelias nėra įtin blogas, tai šaltuoju sezono metu ten susidaro sušalusio vandens kalnai, kuriais važiuodami vairuotojai laužo savo automobilius, aplinkiniai gyventojai kenčia nuo automobilių dardėjimo ir druskos, barstomos bandant ištirpdyti ledą, debesis. Jei dėl Vytauto gatvės bandoma teisintis, kad čia bloga yra automobilių kelių direkcija, tai dėl Šaltupės taip pasiteisinti negalima, nes dar vasario mėnesį svarstant rajono biudžetą tam buvo skirtos lėšos. Deja, bet rezultato ir vėl nesimato. Na, bet laiko dar šiek tiek yra, tad tikiu, kad nuo kalbų bus pereita prie darbu ir šie objektai bus sutvarkyti dar šiemet.

Nuo amžinos kelių temos noriu pereiti prie projektų, kurie vykdomi ar plauojami vykdyti. Jau anskčiau esu rašęs apie mano nuomone nereikalingus projektus. Tai mažosios estrados saloje rekonstrukciją, kuri peraugo į grandiozines statybas, visų pamėgtos erdvės sudarkymą, pinigų iššvaistymą ir kas blogiausia tai “amžiaus” statybas, kurioms trūksta nemažai pinigų, o rajono biudžetas jau nepajėgus jų skirti. Gal kam pasirodys, kad aš sutirštinu spalvas, tad visus kviečiu nueiti į mūsų pasididžiavimą, Zaraso salą ir patiems žvilgtelti kas ten vyksta. Manau besidžiaugiančių atsiras nedaug. Taip pat ne ką geresnis rezultatas ir su pasažu (dengtu turgeliu), kuris planuojamas statyti senosios policijos kieme. Statybos dar neprasidėjo ir pirkimas dar net neįvyko, bet papildomi pinigai prie suplanuotų 600 tukstančių jau nuimti nuo pakrantės tvarkymo ir dadėta dar 200 tūkstančių pastatui, kuris nereikalingas iš esmės, nes mes turėtume susitvarkyti su esamais pastatais, o tik paskui galvoti apie naujų statybas, jei matysime esant tam būtinumui. Manau pirmą reikia sugalvoti kaip sutvarkyti ir įveiklinti patį senosios policijos pastatą, o ne jo kieme statyti naują. Tiesa, šiuo metu galvojama, kad šiame pastate reikia įamžinti mūsų krašte gyvenusių žydų atminimą, bei įkurti dailininkų Saukų galeriją. Bet norom nenorom kyla klausimas ar tai geriausia ką mes galime sugalvoti, ar tai padarę mes pritrauksime daugiau turistų ar tai nebus tik bereikalinga našta biudžetui, o juk biudžetas nepriklauso merui ar kitiem vadovam, juk tai yra visų rajono gyventojų pinigai ir jei jie bus leidžiami neapgalvotai tai tada neliks iš ko remontuoti kelių, išlaikyti biudžetines įstaigas ir aplamai bus kur kas kuklesnės galimybės užtikrinti būtiniausius rajono gyventojų poreikius, kurie finansuojami iš biudžeto. Manyčiau jei patiems neužtenka kompetencijos ir fantazijos ką daryti, tai galima būtų kreiptis ir į visuomenę, gal atsirastų naudingų minčių ir patarimų.

Pabaigai šiek tiek sarkazmo ir “pletkų”. Gal mažai kas ir pastebėjo, kad šiuo metu buvusio “univermago” pastate su savivaldybės palaiminimu, o gal ir tam tikru finansavimu veikia meno paroda, kuri pavadinta “menas kitokiose erdvėse” ar tai kažkaip panašiai. Rajono vadai vietoj to, kad reikalautų iš savininko, kad šis pastatas, darantis gėdą Zarasams, būtų tvarkomas, tai skatina, padėkas už puikų verslą dalina ir galbūt net pinigus jam moka. Na, bet gal aš ko nors nesuprantu? Tai tada siūlau tą “meno parodą” eksponuoti ne apleistos buvusios universalinės parduotuvės patalpose, bet apleistame buvusios policijos pastate, tai bent jau niekam mokėti už tai neteks. Beje paskutiniame tarybos posėdyje buvo pritarta projektui, kuris ne va tai internetinėje erdvėje populiarins Zarasų kraštą. Sakoma, kad bus padaryta daug gražių nuotraukų ir net video klipas bus sukurtas. Puiku, tik tam planuojama apie 230 tūkstančių eurų. Nežinau kas ten per nuotraukos ir koks puikus turi būti tas internetinis puslapis už tokią sumą. Na bet gi aš pamiršau paminėti, kad į turizmo centrą populiarinti Zarasų rajoną, rajono vadovų nurodymu įdarbintas buvęs administracijos direktorius Ramūnas Keršys, kuris tikrai pamokins ir kitus kaip “įsisavinti” pinigus. Būtų juokinga jei nebūtų graudu, kai matai kas statomas reprezentuoti rajono ir kas “įsisavins” visų mūsų lėšas, bei kokie tikslai bus pasiekti įgyvendinus minėtus, o ir kai kuriuos kitus projektus.

Zarasų rajono savivaldybės
Tarybos narys
Rimvydas Podolskis

Užsakymo Nr. 20180910-01

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite