MIRĖ ZARASŲ KRAŠTO GARBĖS PILIETIS

0
52
min news zrs 616 Ekrano nuotrauka 2023 04 11 161622

Vakar Manhetene mirė 102-jų metų sulaukęs iš Zarasų kilęs karikatūristas Al Jaffee.

Al Jaffee tėvai buvo zarasiškiai. Tėvas Morris Jaffee Niujorke apsigyveno 1905 metais, o motina  Mildred Gordon Jaffee čia atvyko 1913 metais.  Nors tėvai abu buvo kilę iš Zarasų, tačiau vienas kito nepažino. Pažintis, o vėliau ir vedybos įvyko Džordžijoje. 

 
1921 m. balandžio 13 d. gimė Al Jaffee (Elas Džafi). Augo berniukas  Džordžijoje, apsuptas trijų brolių ir tėvų. Motina labai mylėjo Lietuvą ir nuolat jos ilgėjosi.1927 metais motina grįžta į Lietuvą, į ežerų kraštą  su keturiais vaikais. Al Zarasus pirmąsyk pamatė kai jam buvo vos  šešeri metai. Tėvas liko gyventi Amerikoje.  
 
Būsimojo menininko gyvenimą Zarasuose įdomiai aprašo  knygoje „Pašėlęs Al Jaffee gyvenimas“ Al Jaffee draugė,  New York Times žurnalistė ir bestselerių autorė, Mary-Lou Weisman.    Al Jaffee vaikystė buvo kupina neramumų ir kelionių. Tarp  Džordžijos ir jo motinos štetlo Zarasuose. Ežerų krašte berniukas praleido įdomiausius neramios vaikystės metus, kupinus neįprastų nuotykių. Lietuvoje Al išmoko judiš ir lietuvių kalbas. Prieš Antrąjį pasaulinį karą tėvas jį atvežė į JAV. 
 
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos fonduose yra knyga apie Al Jaffee, išleista 2010 metais anglų kalba. Ją bibliotekai padovanojo bibliotekos skaitytojas, gavęs dovanų iš autoriaus už paramą rašant šią knygą.  
 
Šimtojo jubiliejinio gimtadienio proga Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas nusiuntė sveikinimą Al Jaffee. 
 
Zarasuose Al Jaffee surado karikatūristopašaukimą. Al Jaffee yra įrašytas į Gineso rekordų knygą. Šios garbės jis nusipelnė už ilgametį karikatūristo, komiksų kūrėjo  darbą garsiame JAV satyriniame  žurnale „Mad“.  Al Jaffee visiems žinomas ne tik Amerikoje, bet ir pasaulyje. Tačiau Zarasams jis ypatingai svarbus, šio karikatūristo vardas glaudžiai siejamas ir su Lietuva.
 
Zarasų rajono savivaldybės  tarybos 2015 m. rugpjūčio 5 d. sprendimu  Zarasų krašto garbės piliečio vardas suteiktas Al Jaffee už Zarasų vardo garsinimą pasaulyje, istorinio palikimo pristatymą meninėmis priemonėmis. 
{jcomments off}

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite