MIŠKŲ ŪKIO PERTVARKA NAUDINGA IR VALSTYBEI, IR PATIEMS MIŠKININKAMS

0
71
miskuukis

Valstybinių miškų ūkio pertvarka, kaip sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas, leistų efektyviau jį valdyti, prisidėtų prie šalies regionų plėtros ir padėtų mažinti socialinę atskirtį.

Šia pertvarka, ministro žodžiais, siekiama gerinti ne tik ekonominius rodiklius, bet ir miškininkų socialines bei darbo sąlygas. Centralizavus miškų ūkio valdymą, padidėtų miškų urėdijų specialistų darbo užmokestis. Dabartiniai maži jų atlyginimai neskatina dirbti, sudaro prielaidas korupcijai ir nelegaliems pajamų šaltiniams. Valdymo pertvarka leistų urėdijų darbuotojų atlyginimus padidinti mažiausiai pusantro karto.

„Sutaupytos lėšos, sumažinus 42 urėdijų administracinį aparatą, būtų skiriamos miške dirbančių specialistų – girininkų, eigulių – darbo užmokesčiui didinti. Šių miškų specialistų skaičius nebus mažinamas“, – pažymi ministras.
Iki šiol urėdijos pelningai dirba dėl to, kad per pastarąjį dešimtmetį buvo mažinamas miškininkų etatų skaičius, taip pat mažėjo investicijos privalomiesiems miško atkūrimo, apsaugos ir tvarkymo darbams.

Kęstutis Navickas kategoriškai neigia miškininkų bendruomenėje paskleistus gandus apie galimas miškų ūkio pertvarkos grėsmes urėdijų darbuotojams ir valstybei. Ši pertvarka, ministro teigimu, niekaip nepakeis esminės nuostatos, kad valstybiniai miškai turi likti valstybės rankose. Ji nesukurs jokių sąlygų užsienio investuotojams „supirkti“ miškus. Tai užtikrina šalies Konstitucija ir Miškų įstatymas.

Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite