MOKYKLŲ VADOVAI IR SIEKIANTIEJI JAIS TAPTI GALĖS RINKTIS NEMOKAMAS MAGISTRANTŪROS STUDIJAS

0
42
smm

Nuo kitų mokslo metų aukštosios mokyklos siūlys švietimo įstaigų vadovams (-ėms) ar jais tapti ketinantiems pedagogams (-ėms) nemokamas specializuotas magistrantūros studijų programas. Jas įgyvendins šeši Lietuvos universitetai, patvirtino Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA).

Pedagoginiai darbuotojai magistro laipsnį galės įgyti Vilniaus universitete, Mykolo Riomerio universitete, ISM, Vytauto Didžiojo universitete, Kauno technologijų universitete, Klaipėdos universitete arba Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje.

„Geras ugdymo įstaigos vadovas ar vadovė visų pirma turi būti stiprus, kolektyvą įkvepiantis, naujoves sekantis lyderis, lyderė. Magistrantūros studijų programomis siekiame parengti kompetentingus švietimo įstaigų vadovus ir vadoves, suteikiant jiems būtinų kompetencijų ir sudarant galimybę dalyvauti bent 1-2 savaičių stažuotėse kitose Europos Sąjungos šalyse“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

Magistro studijų programos atnaujintos pagal naujus Švietimo įstatymo reikalavimus švietimo įstaigų vadovams, akcentuojamas tarptautiškumas ir švietimo įstaigų vadovams svarbios kompetencijos. Aukštosios mokyklos užtikrins, kad rengiant studijų programas dalyvautų užsienio šalių universitetų dėstytojai, būtų bendradarbiaujama su kitomis švietimo institucijomis ir organizacijomis, kurios vykdo mokslinius tyrimus, mokymus, susijusius su kompetencijų tobulinimu vadybos, lyderystės srityse.

Numatoma, kad iki 2026 m. magistro kvalifikacinį laipsnį galės įgyti iki 900 švietimo įstaigų vadovų (-ių), jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų arba kitų pedagoginių darbuotojų, ketinančių tapti švietimo įstaigų vadovais ir vadovėmis.

Pedagoginių darbuotojų magistrantūros studijos – nemokamos. Jos bus finansuojamos Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.

Pedagoginių darbuotojų magistrantūros studijų programas vykdysiančios aukštosios mokyklos atrinktos pagal Pedagoginių darbuotojų magistrantūros studijų programų įgyvendinimo partnerių konkurso tvarkos aprašą.

Su pedagoginių darbuotojų magistrantūros studijų programų įgyvendintojais NŠA pasirašys partnerystės sutartis. Tikimasi, kad magistro studijos pedagoginiams darbuotojams prasidės jau šį rudenį.

Detalesnė informacija skelbiama NŠA interneto puslapyje nsa.smsm.lt.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite