MUZIKALUS MENO ALBUMAS – DOVANA ZARASŲ BIBLIOTEKOS SKAITYTOJAMS

0
26
20220207 082831

2021-aisiais  metais, kas savaitę, Zarasų viešąją biblioteką pasiekdavo kunigo, poeto Justo Jasėno dovanojamos knygos – išskirtinės, savitos, autografuotos, kartais labai retos. Visas jas puošė ekslibrisai „Kunigo Justo Jasėno dovana“. Pasak gerb. Justo Jasėno, 2021 metais balandžio 20 d. sukako lygiai 20 metų, kai pirmą kartą aplankė Zarasus. Jis sugalvojo kažkaip ypatingiau tą datą paminėti – taip atsirado idėja bibliotekai padovanoti leidinių. Ir per metus dovanota 96 knygos.

Šiais metais vėl mus pasiekia  Justo Jasėno dovanos.  Norisi išskirti meno albumą Aloyzas Stasiulevičius „Tapyba“, kuriame  puikuojasi dailininko, dailėtyrininko ranka įrašytas autografas Zarasų bibliotekai. Išskirtinio grožio albume reprodukuota apie šimtą dailininko kūrinių, kuriuose vienaip ar kitaip atsiskleidžia Vilniaus tema. Mintimis apie kūrybą dalijasi pats autorius, taip pat skelbiamas dailėtyrininkės Nijolės Tumėnienės straipsnis apie jo tapybą „Vilniaus miesto vizija“. Pateikiami išsamūs A. Stasiulevičiaus kūrinių (nuo 1956 m.) ir parodų (nuo 1964 m.) sąrašai, bibliografija. 2021 metais dailininkas šventė savo gyvenimo 90-metį ir kūrybos 65-metį. Dabar jis vadinamas XX a. lietuvių dailės reformatoriumi; jis vienas pirmųjų Lietuvoje išbandė koliažo techniką. Jo darbai vadinami muzikaliais. O kodėl? Atsakymus rasite šioje  išskirtinėje knygoje. Kviečiame į biblioteką!

Parengė Jolanta Lementauskienė, Zarasų viešoji biblioteka

20220207 082842

20220207 082922

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite