NAKTIES SKAITYMAI „VAKARO JAUSMŲ SAUJA“

0
16
DSC0029

Švenčiant Zarasų miesto 515-ąjį gimtadienį Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko tradicija tapęs literatūros ir muzikos vakaras „Nakties skaitymai“. „Nakties skaitymų“ vakarą  „Vakaro jausmų sauja“ pradėjo Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, pasveikindamas visus su miesto švente. Jis pasidžiaugė matydamas gausų būrį žmonių, išsiilgusių literatūrinio žodžio ir bendravimo.

Šiųmetis  renginys buvo dedikuotas poetui Vytautui Mačerniui, minint jo 100-ąsias gimimo metines. Lietuvos respublikos Seimas šiuos metus paskelbė Mačernio metais. „Tai jauniausias mūsų lietuvių literatūros klasikas, be galo dramatiško likimo poetas. Savo kūryboje jis kalbėjo apie egzistencinius, filosofinius dalykus, jis kėlė būties klausimus. Taip pat jis kalbėjo apie dūžtančias formas ir aukštąsias akimirkas. Kaip niekad  šiandien aktualu mums, kai pasaulis pradeda slysti iš po kojų,“ – taip trumpai poetą Vytautą Mačernį pristatė renginio  režisierė ir vedėja Gražina Karlaitė. Visagino kultūros centro teatro grupė „Rimti“ parodė spektaklį „Vakaro jausmų sauja“ pagal V. Mačernio kūrybą. Spektaklyje panaudoti fragmentai iš  Aldonos Ruseckaitės knygos „Dūžtančios formos“. Nuskambėjo ir dainos premjera, kurią sukūrė du puikūs kūrėjai: atlikėjas zarasietis Viktoras Lapėnas ir kompozitorius Vitalij Neugasimov.

Po spektaklio G. Karlaitė publikai pristatė „Nakties skaitymų“ svečius- rašytoją, dramaturgą, eseistą Herkų Kunčių ir įstabaus balso savininkę, operos solistę Sigutę Trimakaitę.

Herkus Kunčius – vienas produktyviausių ir skandalingiausių lietuvių rašytojų, nuosekliausiai atstovaujančių postmodernizmo estetikai. 1990 m. baigė meno istoriją ir teoriją Vilniaus dailės akademijoje. 1990–1999 m. dirbo „Literatūros ir meno”  bei „Krantų” redakcijose, rengė įvairius meno projektus. Lietuvos dramos teatruose pastatytos kelios H. Kunčiaus pjesės, rašytojas yra pelnęs daugybę apdovanojimų įvairiuose prozos ir dramaturgijos konkursuose. 2016 m. apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.

Rašytojas skaitė ištraukas iš knygos  „Trys mylimos“, esė „Pusmėnulis, nugalėjęs erelį“. „Čia apie tam tikrus žmones, kurie savo kūryboje ir gyvenime yra prisidėję prie Lietuvos istorijos, Lietuvos kultūros, tai kažkiek siejasi ir su parodyta kompozicija V. Mačerniui,“– teigė prozininkas H. Kunčius.

Po  įstabių tarptautinių konkursų laureatės S. Trimakaitės dainų  (aut. B. Kutavičius, S. Balkytė, Š. Nakas, A. Gala, V. Germanavičius, S. Trimakaitė, H. Kunčius) H. Kunčius dar perskaitė humoristinį apsakymą „ Instrukcija draugui: kaip mane rasti“, o S. Trimakaitė renginį užbaigė dainuodama su sale „Tyliai vakarėja“.

Po renginio svečiai ir žiūrovai dar neskubėjo skirstytis, bendravo, vaišinosi namine duona su medumi ir sūriu.

Saulė Pelekienė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Rasos Juršienės

 DSC0074

 DSC0084 1

 DSC0090

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite