NAUJAS FILMAS PADĖS GERIAU PAŽINTI GRAŽUTĖS IR SARTŲ REGIONINIUS PARKUS

0
30
hqdefault

Zarasiškiai, norėdami geriau susipažinti su Gražutės ir Sartų regioniniuose parkuose saugomomis vertybėmis, lankomais gamtos ir kultūros objektais, pažintiniais takais, apžvalgos bokštais, unikaliomis kraštovaizdžio panoramomis bei biologine įvairove, gali žiūrėti trumpo metražo – 5 minučių filmus.

Filmus sukūrė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, siekdama didinti žinomumą apie Lietuvos saugomas teritorijas. Filmai yra sukurti ne tik Biržų, bet ir kitiems 28 Lietuvos regioniniams parkams, taip pat nacionaliniams parkams bei valstybiniams rezervatams. Iš viso jų sukurta 41.

Pagrindinis trumpų filmų tikslas – supažindinti žiūrovą su kiekvieno parko vertybėmis, kad žiūrovas suprastų – kokiu tikslu buvo steigiama saugoma teritorija ir kas joje privalo būti išsaugota ateities kartoms. 

Trumpo metro filmus sukūrė VšĮ „Energijos taupymo priemonės“, kurios vadovė žinoma žurnalistė gamtosaugininkė Dalia Juočerytė. Filmukai sukurti naudojant dronus, kompiuterinę grafiką, archyvinius kadrus, taip pat pasitelkiant gamtininkų filmuotą medžiagą apie retas ir saugomas rūšis. Filmams buvo keliamas pagrindinis uždavinys, kad juose būtų atskleista konkrečios saugomos teritorijos išskirtinė vertė.

Visus minėtus filmukus apie saugomas teritorijas galite rasti YOUTUBE platformoje, paspaudę šią nuorodą:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLR_F5z0YP6NRe8Sh9EHSKgpG8OsxHFm6X

Filmai apie saugomas teritorijas buvo rodyti populiarioje gamtosauginėje laidoje „Pradėk nuo savęs“. Juos galima pamatyti ir LRT Mediatekoje, paspaudę šią nuorodą: https://www.lrt.lt/tema/pradek-nuo-saves.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite