NEDVEJOK! TAPK ŠAULIU!

0
21
1

Vladas Putvinskis-Pūtvis, Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjas, 1919 metais sakė: ,,Lietuvos „neprigulmybei“ yra būtinos dvi sąlygos – laisvė ir tautinė savimonė. Laisvę mes atgavome. O kaip yra su tautiškumu?“

Zarasų šaulių 907 kuopa „Vytis“ savo veiklą vykdo nuo 1991 metų. Kuopoje veikia jaunųjų ir suaugusiųjų šaulių grupės. Į jaunuosius šaulius priimami moksleiviai nuo 11 iki 18 metų amžiaus. Suaugusiais šauliais tampama nuo 18 metų, užpildžius anketą, praėjus 3 mėnesių išbandymo terminą ir davus priesaiką. Šauliu galima būti iki gyvenimo pabaigos.
 
Be abejo, visiems įdomu, ką šauliai veikia?
 
Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) – tai sukarinta organizacija, integruota į Lietuvos gynybinę sistemą, ugdanti pilietiškumą ir tautinį sąmoningumą, plėtojanti valstybės gynybos švietėjišką veiklą, teikianti pagalbą policijai bei civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos institucijoms. Šauliai ruošiami tiek ginkluotam, tiek nesmurtiniam pilietiniam pasipriešinimui, tam naudodami savo asmeninį laiką ir, dažnu atveju, finansinius resursus.
 
Jaunieji šauliai yra mokomi 3 pagrindinių dalykų: 
 
1) patriotinių vertybių; 
 
2) išgyvenimo pagrindų; 
 
3) karybos pagrindų. 
 
Ugdant jaunuolių pilietiškumą, patriotiškumą, vykdomi tam tikri pažintiniai teoriniai užsiėmimai apie LŠS ir Lietuvos valstybės istoriją, organizuojami susitikimai su įžymiais žmonėmis. 
 
Mes aktyviai dalyvaujame valstybiniuose ir vietos bendruomenės organizuojamuose renginiuose, lankomės muziejuose, Lietuvos laisvės kovų ir kitose įžymiose vietose, dalyvaujame žygiuose, tvarkome tėvynės gynėjų kapus. 
Išgyvenimo pagrindų suteikiame per fizinės ir psichinės sveikatos stiprinimą, per aktyvią veiklą ir įvairius specialiuosius žaidimus, kurie ugdo fizinę ištvermę, greitį, koordinaciją, taiklumą. Vykdome teorinius ir praktinius užsiėmimus, filmų peržiūras, išvykas į karinius dalinius ir poligonus, stovyklas, naktinius ir dieninius žygius.
Karybos žinių jaunieji šauliai įgauna būrelyje, kuomet yra supažindinami su saugaus elgesio su pneumatinio ir mažo kalibro šautuvų taisyklėmis, šautuvų sandara ir šaudymo principais. Visų užsiėmimų metu vyksta lyderystės ugdymas, gyvenime tikrai praverčiantis. 
 
Pats įdomiausias dalykas – tai jaunimo vasaros stovyklos ir varžybos, į kurias noriai vykstama, kuriose įgyjamos jaunųjų šaulių kvalifikacinės pakopos.
 
Suaugusieji šauliai padeda užtikrinti viešąją tvarką policijos pareigūnams, civilinės saugos ir gelbėjimo tarnybai. Dalyvaujame visuomeniniuose renginiuose, mokome pilietiškumo jaunus žmones. 
 
Šauliai turi nuolat tobulinti, gilinti ir pakartoti žinias, todėl organizuojami įvairūs mokymai tiek Zarasuose, tiek Utenoje ir Kaune. Kursai yra įvairūs: ginklo valdymo, pilietinio pasipriešinimo, technikos atpažinimo, išgyvenimo, stebėtojo, taiklaus šaulio, pirmosios medicininės pagalbos ir kt. Įgyjama įvairių žinių ir patirčių, kurios nesunkiai pritaikomos, realizuojamos kasdieniniame gyvenime. 
 
Zarasų šaulių 907 kuopa „Vytis“ savo veiklą vykdo Malūno g. 2 (II aukšte), kiekvieną ketvirtadienį nuo 14.30 val. Praktines veiklas ir pratybas – P. Širvio progimnazijos arba Magučių stadionuose. Tiesa, neseniai įsigijome patalpas, kurios šiuo metu remontuojamos, bet tikimės, jog dar šiais metais į jas persikelsime. 
 
LŠS (Lietuvos šaulių sąjunga) įkurta 1919 metų birželio 27 dieną. Įkūrėjai ir pirmieji vadai  Vladas Putvinskis-Putvis ir Matas Šalčius.
 
Ir dabar LŠS gretose daug žymių žmonių: lenktynininkai Benediktas Vanagas, Vaidotas Žala, žurnalistai Edmundas Jakilaitis, Rita Miliūtė, dainininkas Deivis, keliautojas ir žurnalistas Vytaras Radzevičius ir kt. 
Nedvejok ir tapk šauliu. Išmėgink ir realizuok save bei padėk tėvynei! Kviečiame prisijungti prie sesių ir brolių šaulių Zarasuose.
 
Ateikite visi, susidomėję. Kontaktas pasiteiravimui: Algirdas Guogis, kuopos vadas, +370 629 63641, el.p. vadasalgis@gmail.com
 
Parengė:
Algirdas Guogis,
Zarasų šaulių 7 kuopos „Vytis“ vadas
 
Nuotraukos: Algirdo Guogio. 
Iš šaulių veiklos

2

3

4

5

6

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite