NEGALIU NEATSAKYTI

0
6
8081

Kaip Savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos atstovas Finansų komiteto pirmininkas privalau atsakyti Savivaldybės tarybos opozicijos liberalų atstovui Kontrolės komiteto pirmininkui ir Savivaldos komiteto nariui dėl jo skleidžiamos tikrovės neatitinkančios informacijos (Zarasuose.lt ir kitur) apie specialios tikslinės dotacijos, skirtos iš valstybės biudžeto piniginių išmokų ir kompensacijų nepasiturintiems gyventojams apskaičiavimo ir išmokėjimo, panaudojimo ir kitais klausimais.

Dviejų komitetų atstovas, kandidatas į merus turėtų gerai žinoti įstatymus, kuriais reglamentuojama tokios socialinės paramos gyventojams ir kitoms socialinėms reikmėms tvarka bei tikslai. Pagal Piniginių socialinių išmokų ir kompensacijų nepasiturintiems gyventojams įstatymą šias išmokas administruoja savivaldybės administracija, kuri privalo griežtai laikytis įstatymu nustatytos tvarkos ir kriterijų. Administracija apskaičiuoja ir išmoka socialines išmokas visiems nepasiturintiems rajono gyventojams, kurie atitinka nustatytus kriterijus. Įstatymu numatyta, kad jeigu nėra daugiau asmenų, atitinkančių nepasiturinčiam gyventojui nustatytus kriterijus, skirtų pinigų likutį nereikia grąžinti į valstybės biudžetą. Savivaldybės tarybai leista tą pinigų likutį paskirti kitoms socialinėms reikmėms. Taip rajono savivaldybės taryba ir pasielgė su kritikuojančio kandidato žinia ir pritarimu.

Pagal Vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 1 punktą Savivaldybės administracijos direktorius tiesiogiai ir asmeniškai atsako už įstatymų ir kitų teisės aktų įgyvendinimą. Juk rinkimai vyksta ne į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Dėl šios priežasties, jei kritika būtų ir teisinga, tai ji neturėtų būti siejama su mero įgaliojimu vykdymu. Todėl, Savivaldybės administracija informaciją rajono gyventojams svetainėje Zarasai.lt, dėl liberalų kandidato tikrovės neatitinkančios kritikos dėl piniginių išmokų socialinėms reikmėms panaudojimo, turėjo pateikti ir pateikė teisėtai.

Liberalų sąjūdžio rinkimų agitacijos strategija ir taktika paremta demagogija ir populistine savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos kritika, nenuveikus nieko gero būnant opozicijoje, neišnaudojus tokios svarbios, kaip Kontrolės komiteto pirmininko pozicijos blogybių (jei tokių būta) prevencijai ar jų išaiškinimui. Kritika dėl korupcijos apraiškų Savivaldybės administracijoje, nesant tam nei prielaidų, nei faktų, yra populistinė ir klaidinanti rinkėjus. Taip tarnybinių nusižengimų pasitaikė, du atsakingi asmenis (ir liberalų atstovė) vienaip ar kitaip teisėsaugos institucijų nubausti, vienas pasitraukė iš pareigų. Nustatyta, kad didžiausia terpė pasireikšti korupcijai yra viešųjų pirkimų ir teritorijų planavimo srityse. Liberalų kandidatas savo straipsniuose nurodo, kad išrinktas meru stebės Savivaldybės administracijos vadovus ir tarnautojus stabdant korupcijos apraiškas. Kyla klausimas- ką stebės? Savo brolį, kuris vadovauja Teritorijų planavimo skyriui.

Be kritikos liberalų kandidatas neapsiėjo ir pristatant savo programos nuostatą dėl galimybės išplėsti Zarasų bendruomenę. Nurodoma, kad nors ir buvo Savivaldybės administracijos pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Vilniaus zarasiškių bendrija „Ežerėnai“, bet keturi metai paženklinti tyla. Šiuo klausimu man net trūksta žodžių. Aš ir Zarasų krašto garbės pilietis, maestro Lionginas Abarius esame bendrijos „Ežerėnai“ nariais, aš net laikinai buvau įgaliotas eiti pirmininko pareigas, beveik kiekvieną mėnesį dalyvauju bendrijos susitikimuose, pasakoju kas vyksta Zarasuose, vyksta kultūrinis bendradarbiavimas. Bendradarbiaujant su Vilniaus senjorų šokių kolektyvu, kuriame šoka trys zarasiškių bendrijos poros, dalyvavome ir šokome Zarasų kultūros centre šokių kolektyvo „Ąžuolinis“ vienų metų veiklos proga. „Ąžuolinio“ kolektyvas su savo šokių programa lankėsi Vilniuje, bendravo su zarasiškiais sostinėje. Bendrijos „Ežerėnai“ atstovai kasmet atvyksta į Zarasų miesto šventę, aplankė Zarasų biblioteką, muziejų, lankėsi Salake. Bendrijos „Ežerėnai“ siūlymu Savivaldybės taryba priėmė sprendimus dėl Igno Pašilio vardo suteikimo miesto gatvei, dėl atminimo lentos kalėjime nužudytiems asmenims atminti, numatyta organizuoti šiais metais ir kitų renginių. Ekonomikos srityje bendrija „Ežerėnai“ yra nepajėgi bendradarbiauti, nes nėra kvalifikuotų atstovų.

Kritikuoti, teikti pažadus gražiais, bereikšmiais žodžiais yra lengva, tačiau daryti konkrečius darbus reikia ir patirties ir energijos ir ryžto. Mūsų kandidatas į merus Nikolajus Gusevas įrodė, kad visa tai turi. Tikiu Jumis, mieli rinkėjai.

Pagarbiai
Petras Papovas

Politinė reklama bus apmokėta iš LSDP Zarasų skyriaus politinės kampanijos sąskaitos. Užsakymo Nr. 19/03/12/02

{jcomments off}

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite