NEĮGALIŲJŲ DIENĄ IŠKLAUSYKIME VIENI KITUS

2
196

ES šalyse Neįgaliųjų diena minima kitaip – susirenka neįgalieji, valdžios atstovai, gyventojai ir kiti asmenys, kalbasi ir ieško sprendimų, kurie galėtų padėti neįgaliesiems kasdieniame gyvenime – nuo takų iki grįžimo į darbo rinką. Gruodžio 4 dieną susirinkimas įvyko Zarasų rajono savivaldybės administracijos Didžiojoje salėje. Dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės vicemerė Olga Podolskienė, Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos vadovė Olga Ludziš, aktyvus narys Marius Montikas, Rimvydas Podolskis, Zarasų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Alina Sklinsmontienė, socialinė darbuotoja Miglė Gudelienė ir kiti.

Šį susitikimą inicijavo ir pradėjo Olga Ludziš, Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos vadovė, kurią pažįsta bene visi Zarasų rajono gyventojai. Be Olgos nepraeina nei viena gerumo akcija, nei vienas įvykis, kurio metu reikėjo pagalbos rūbais, lovomis ar higienos priemonėmis.

Kaip ji pati sako – šio susitikimo tikslas yra pasikalbėti, išgirsti vieniems kitus, sužinoti ir suprasti problemas, su kuriomis kasdien gyvena neįgalieji.

Olga Ludziš susitikimą pradėjo nuo dalykų, kuriais norėtų pasidžiaugti. Pirmiausia, kad Zarasų rajono savivaldybės lėšomis yra perkamos paslaugos iš Nevyriausybinių organizacijų, kad jos teiktų įvairias paslaugas asmenims nemokamai (pavyzdžiui asmens higienos paslaugos). Kai kurios paslaugos yra iš dalies finansuojamos, pvz. transporto paslaugos.

Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos vadovė susirinkimą tęsė ne tokiomis geromis pastabomis – priminė įsisenėjusias rajono problemas, nepavykusius projektus bei neįgyvendintus planus. Daug dėmesio skyrė vietoms, kurios yra nepritaikytos naudotis neįgaliesiems. Tai yra tiek privačios, tiek valstybinės įstaigos ir turistiniai objektai. Vardijo Didžiosios salos trūkumus – akmens dangos takeliai nepravažiuojami su vėžimėliais, prie „Kupolės“ nėra takelio, o prie vandens telkinių galimybių privažiuoti taip pat nėra. Prie įstaigų ir įmonių trūksta užvažiavimo rampų, o patalpų viduje laiptais negalintys užlipti asmenys negali gauti paslaugų, teikiamų ne pirmame aukšte.

Olga Ludziš pasisakė už būsto pritaikymo neįgaliesiems kiekio didinimą, pasiūlė poreikį išsiaiškinti pasitelkus socialinius darbuotojus. Atkreipė dėmesį į automobilių statymo vietas neįgaliesiems – jų trūksta, o žiemos metu neretai patys neįgalieji turi nuvalyti praėjimą iki automobilio, o kartais neįgaliųjų automobilio statymo vieta būna užversta sniegu.

Taip pat negailėjo karčių pastabų šiuo metu konkursą laimėjusiai ir pavėžėjimo paslaugą teikiančiai Uždarajai akcinei bendrovei Visagino transporto centrui, kuri, pasak gyventojų, nevykdo savo įsipareigojimų – naudojantis jų paslaugomis dažnai vėluojama pas gydytojus, jų autobusai nepritaikyti vežti keleivius su negalia ir jie negauna pačios pagrindinės paslaugos – palydėjimo į gydymo įstaigą.

Visas problemas išklausiusi vicemerė Olga Podolskienė atsakė į kilusius klausimus. Tai buvo pirmas tokio pobūdžio susitikimas, visi susitarė, kad tikrai ne paskutinis. Problemas reikia įvardinti garsiai ir spręsti.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

2 KOMENTARAI

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite