NEĮKAINOJAMA PATIRTIS – TAI LAIPTAI Į SĖKMĘ

0
44
5

Projektas „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ tebesitęsia… Dar kovo pabaigoje mus pasiekusi žinia, kad į mokyklą atvyks pats Lietuvos Respublikos Seimo Ministras Pirmininkas SAULIUS SKVERNELIS – tikrai buvo ne tik netikėta, bet gal nelabai ir įtikėtina. Tačiau, kai ją patvirtino ir projekto vedėjas Andrius Lapinas, kuris taip pat lankėsi pas mus, nuo tada jau pradėjome laukti, kadangi tokių garbingų svečių Turmanto pagrindinėje mokykloje dar niekada nėra buvę. Tądien pas mus atvažiavo ir Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus GUSEVAS bei Zarasų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Stanislovas KAULAVIČIUS.

Projektas „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ – skirtas mokiniams, kad patikėtų: sėkmė mūsų pačių rankose, ir jeigu mes dėsime visas pastangas, siekdami savojo tikslo, ji būtinai mus aplankys.

Ministras Pirmininkas akcentavo, jog mokslo svarba šiandien nenuginčijama. Be jo šiuolaikinėje visuomenėje svarbių tikslų pasiekti neįmanoma. Jis sakė, jog dėkingas Tėvams (paprastiems žmonėms), kurie suteikė galimybę mokytis. Mus visus džiugino Ministro pirmininko požiūris: mokymasis mažoje mokykloje teikia daug privalumų (nebent tik vaikams nusibosta būti dažniau klausinėjamiems): formuojami šiltesni tarpusavio santykiai, kadangi vieni kitus geriau pažįsta, mokiniai turi galimybę gauti daugiau dėmesio.

Vienas svarbiausių gyvenimo sėkmės garantas, kaip teigė svečias, niekada nebijoti suklysti, prisipažinti sau ir kitiems, jog kažko šiuo metu nežinai. Pasakodamas savo sėkmės istoriją, minėjo, laiku suvokęs: savo pasirinkimu nebus patenkintas, tačiau… Kaip liaudies išmintis byloja: „nėra to blogo, kas neišeitų į gerą“. Jei supranti, ką reikėtų keisti, neįkainojama patirtis virsta savotiškais laiptais į Savęs pažinimą – į savo Sėkmę… Ministrui Pirmininkui nutikusi nemaloni istorija su vėjaraupiais: tačiau, pasirodo, tai buvo startas – pradėti savo karjerą…

Svečias kalbėjo daug: ir apie Tėvynę – (išvažiuoti nėra sunku, tačiau jei išvažiuosime visi: „laisva vieta ilgai nebūna“ – retoriškai nuskambėję žodžiai gal paskatins susimąstyti), ir apie darbą LR Seime, ir apie savo lūkesčius, siekius (tikimasi, kad nuo rugsėjo 1-osios mokiniai jau pajus planuojamas naujoves), ir netgi apie tai, kaip formavosi supratimas, kodėl Jam reikalingas mokslas.

Laiko limitas tirpo… Dovanos mokyklai – nuostabus paveikslas, kurio centre mūsų tvirtybės ir išminties simbolis – Vytis; Lietuvos Respublikos Vėliava – jos įteiktos mūsų mokyklos direktorei Ninai Domackienei. Dar – asmenukė ir bendra nuotrauka…

Tikriausiai visi su didžiausiu virpuliu širdy laukiame atvykstančių „didelių“ žmonių, tačiau taip greit įsitikiname, jog Dideli žmonės dažniausiai būna nepaprasti savo paprastumu, nuoširdžiu bendravimu, užkrečiantys geromis emocijomis. Gal todėl Sėkmė Juos ir lanko dažniau. Tokį įspūdį mums paliko Lietuvos Respublikos Seimo Ministras Pirmininkas SAULIUS SKVERNELIS ir jo komanda.

Bendraudami su žymiais žmonėmis, turtėjame ir mes visi – žengiame mažytį žingsnelį sėkmės link. Džiugina, kad visi projekto dalyviai atvyksta labai punktualiai – taip parodydami ne tik savo vidinę kultūrą, bet ir pagarbą visai mokyklos bendruomenei… O mums dabar belieka laukti ketvirtojo, deja, jau paskutinio šio projekto susitikimo.

Giedrė MIČIŪNIENĖ,
Mokytoja

Nuotraukos autorės

2

3

4

1s

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite