NEĮPRASTAI ŠILTAS VASARIS SUMAŽINO ŠILDYMO IŠLAIDAS

0
50
1400x700panevezio energija

Gyventojai už vasario mėnesio šildymą vidutiniškai mokės apie 36 proc. mažiau nei už sausį ir 27 proc. mažiau nei prieš metus.

AB „Panevėžio energija“ duomenimis, vidutinė sąskaita už 50 kv. metrų ploto buto renovuotame daugiabutyje šildymą vasarį vidutiniškai siekia apie 34 eurus, o senos statybos neapšiltintame, nerenovuotame daugiabutyje – 59 eurus.

Šį vasarį vidutinė lauko oro temperatūra Zarasuose siekė 0,5 laipsnio šilumos, sausį buvo kur kas šalčiau – 6,2 laipsnio šalčio.

Lyginant su sausiu, vasario mėnuo buvo šiltesnis ir trumpesnis, todėl daugiabučiuose namuose šilumos suvartojimas buvo vidutiniškai 34 proc. mažesnis nei praėjusį mėnesį. Įvertinus ir 2,6 proc. sumažėjusią šilumos kainą, vasario mėnesio mokėjimai už būsto šildymą vidutiniškai apie 36 proc. mažesni nei sausį.

Kalbant apie sąskaitas už šildymą, svarbu suprasti, kad jos dydis priklauso ne tik nuo šilumos kainos, bet ir nuo konkrečiame daugiabutyje suvartoto šilumos kiekio. Šilumos suvartojimą lemia keli veiksniai: lauko oro temperatūra, konkretaus daugiabučio energetinis efektyvumas, individualūs šilumos vartojimo įpročiai bei namo šilumos ūkį prižiūrinčios įmonės ar asmens kvalifikacija ir pastangos.

AB „Panevėžio energija“ duomenimis, 50 kv. metrų ploto buto savininkas šildymui senos statybos neapšiltintuose, nerenovuotuose daugiabučiuose, šių metų vasario mėnesį vidutiniškai išleis apie 59 eurus. Toks butas vidutiniškai suvartojo 860 kWh (17,2 kWh/1 kv. m) šilumos. Prieš mėnesį tam pačiam plotui apšildyti vidutiniškai prireikė apie 1285 kWh (25,7 kWh/1 kv. m) šilumos, o vidutinė sąskaita už šildymą sudarė apie 90 eurų.

50 kv. metrų ploto butų šildymui naujos statybos ar renovuotų namų daugiabučiuose šių metų vasarį vidutiniškai suvartota 490 kWh (9,8 kWh/1 kv. m). Čia mokėjimai už šilumą vidutiniškai sudaro apie 34 eurus. Sausio mėnesį 50 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai buvo suvartota apie 760 kWh (15,2 kWh/1 kv. m) šilumos, o mokėjimai vidutiniškai sudarė apie 53 eurus.

Šie duomenys rodo, kad energetiškai efektyvių daugiabučių namų gyventojai moka mažesnes sąskaitas už šildymą. Tokia tendencija išlieka kiekvieną mėnesį, nepriklausomai nuo šilumos kainos dydžio svyravimų.

 Kiekvieno konkretaus namo faktiniai mokėjimai yra skirtingi. Juos pamatyti ir palyginti galima AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje www.pe.lt, skyrelyje Gyventojams/„Namo informacija“.

AB „Panevėžio energija“ informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite