NORIU APSIGYVENTI SAVARANKIŠKO GYVENIMO NAMUOSE

0
269

Apgyvendinimas savarankiško gyvenimo namuose – namų aplinkos ir reikalingų paslaugų suteikimas asmenims (šeimoms), kuriems nereikia nuolatinės, intensyvios priežiūros, sudarant jiems sąlygas savarankiškai tvarkytis savo asmeninį (šeimos) gyvenimą.


Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugos gali būti teikiamos senyvo amžiaus asmenims ar suaugusiems asmenims su negalia, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas socialinės priežiūros paslaugų poreikis, kurie dėl savo sveikatos būklės negali savarankiškai gyventi savo namuose ar socialinių paslaugų, teikiamų namuose ar kitose nestacionariose paslaugų įstaigose, nepakanka. Jiems reikalinga socialinio darbuotojo ar socialinio darbuotojo padėjėjo pagalba ugdant socialinius įgūdžius tvarkytis savarankiškai.


Zarasų rajone apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslauga teikiama Zarasų rajono Antazavės socialinių paslaugų centro „Kartų namai“ Savarankiško gyvenimo namuose, Dvaro g. 19, Antazavės k., Zarasų r.


Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas dėl apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose kreipiasi pagal gyvenamąją vietą į Zarasų rajono socialinių paslaugų centro socialinio darbo organizatorius ir užpildo prašymą socialinėms paslaugoms gauti (SP-8 forma) bei pateikia šiuos dokumentus:


1. asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją, pensininko ar neįgaliojo pažymėjimą;


2. medicinos dokumentų išrašą (forma 027/a), kuriame nurodyta informacija apie asmeniui paskirtus medikamentus ir jų vartojimą bei patvirtinimas, kad asmuo neserga ūmiomis infekcinėmis ar kitomis pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis.


Mokėjimo už apgyvendinimą savarankiško gyvenimo namuose ir juose teikiamas socialinės priežiūros paslaugas dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas.


Asmens mokėjimo už apgyvendinimą savarankiško gyvenimo namuose teikiamas socialinės priežiūros paslaugas dydis per mėnesį, kai asmens pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) yra:


1. mažesnės už valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP (šiuo metu VRP dydis yra 157 Eur)
dvigubą dydį, paslaugos teikiamos nemokamai;


2. didesnės už VRP dvigubą dydį, bet mažesnės už VRP trigubą dydį, – 10 procentų asmens pajamų;


3. didesnės už VRP trigubą dydį, bet mažesnės už VRP keturgubą dydį, – 15 procentų asmens pajamų;


4. didesnės už VRP keturgubą dydį, bet mažesnės už VRP penkiagubą dydį, – 20 procentų asmens pajamų;


5. didesnės už VRP penkiagubą dydį, – 25 procentų asmens pajamų.


Į Savarankiško gyvenimo namus asmenys gali būti priimami ir iš kitų savivaldybių, su kuriomis yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.


Zarasų rajono socialinių paslaugų centro socialinio darbo organizatorių kontaktus rasite ČIA.


Dėl informacijos skambinti:


Zarasų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui, tel. (8 385) 54332, (8 385) 30738, mob. 868661510, el. p. alina.sklinsmontiene@zarasai.lt, gabija.likauskaite@zarasai.lt.


Zarasų rajono Antazavės socialinių paslaugų centrui „Kartų namai” , tel. (8 385) 41434, el. p. antazaves.vgn@gmail.com.

Socialinės paramos skyriaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite