NORS TRUMPAM SUGRĮŽKIM Į SADŪNUS

0
153

Sadūnų kaimo bendruomenė dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų dalinio finansavimo iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšų paraiškų konkurse ir gavo paramą projektui „Nors trumpam sugrįžkim į Sadūnus“.

Sadūnų kapelos muzikos garsais rugsėjo pradžioje nuskambėjo Sadūnų kaimo bendruomenės organizuota pirmoji Sadūnų kaimo kraštiečių šventė .Taip pat buvo paminėtas Sadūnų pradinės mokyklos šimtmetis bei Sadūnų kaimo bendruomenės penkioliktasis jubiliejus. Į šventę susirinko Sadūnų ir aplinkiniuose kaimuose gimę, augę, gyvenę ir gyvenantys žmonės.

Šventė prasidėjo Šventomis mišiomis Dusetų Švč. Trejybės bažnyčioje. Susirinkusius į bažnyčią šiltais žodžiais pasveikino ir už sadūniškius šventas mišias aukojo klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas. Oficialioji šventės dalis prasidėjo 15:00 val. Sadūnų kapelos polkute, renginį vedė bendruomenės pirmininkė Regina Macijauskienė ir šventę pradėjo pasveikindama visus susirinkusius ir paprašiusi tylos minute pagerbti visus anapilin išėjusius kraštiečius.

Sveikinimo žodį tarė Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, vicemerė Olga Podolskienė, rajono Savivaldybės Tarybos narys Rimvydas Podolskis. Svečiai pasidžiaugė gražiu renginiu, nematyta dalyvių gausa. Bendruomenės pirmininkė Sadūnų pradinės mokyklos šimtmečio proga pasveikino buvusius mokytojus: ilgiausiai – 30 metų mokytojavusią Birutę Laurinavičienę, mokytojas Dalią Macijauskienę, Stasę Šakalienę, Rūtą Visockienę.

Atminimo dovanos buvo įteiktos kraštiečiams, šiais metais šventusiais garbingus jubiliejus, pasveikinti vyriausieji krašto žmonės: 92 metų sulaukusi Stefaniją Juozėnienė, 91metų – Algimantas-Jonas Makarskas., 90 metų – Mamertas Pupeikįs.

Susirinkusius sveikino ir prisiminimais pasidalino Sadūnuose gimusi Danguolė Neniškienė, Sadūnuose pas močiutę vasaras leidęs Elijus Kontrimavičius ir visų susirinkusių vardu pareiškė norą, kad šventė taptų tradicine ir kraštiečiai susitiktų kiekvienais metais.

Šventės dalyviams koncertavo Sadūnų kaimo kapela. Po koncerto bendruomenės pirmininkė pakvietė visus, pirmosios kraštiečių šventės proga, pasodinti obelaitę ir per daugelį metų atsodinti „Kraštiečių sodą“.

Bendruomenės namuose laukė vaišės. Prie vaišių stalo kai kuriems teko iš naujo susipažinti po ilgų nesimatymo metų, netilo kalbos, juokas.

Prie pasirengimo šventei aktyviai prisidėjo kaimo jaunimas, gyventojai. Vaikus ypač sudomino Roberto Lingevičiaus sugautų invazinių vėžių virimas ant laužo. Vaikai su džiaugsmu virtais vėžiais vaišino šventės dalyvius.
Šventės rėmėjai: Zarasų rajono savivaldybės administracija, Marijos Kuzmaitės restoranas „Serpent“.

Sadūnų kaimo bendruomenės informacija

Nuotraukos

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite