NORS VEŽIMU VEŽK

0
41

Dalia Dilytė pasakoje apie lietuvių kalbą rašė „Tačiau tuomet, kai lietuviškų žodžių – nors vežimu vežk, įsikąsti vieną iš svetur atkeliavusį žodį – nevalia.“

Tuo įsitikino Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinės c grupės mokiniai kovo 4 dieną dalyvaudami literatūros popietėje „Seku seku pasaką: kaip gyvūnai juda“, vykusioje Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Moksleiviai klausydamiesi bibliotekininkės skaitomo D. Dilytės kūrinio „Pasaka apie lietuvių kalbą“ ištraukų sužinojo, kad paukščiai ne maitinami, o lesinami. Maitinami žmonės, o gyvuliai – šeriami. Nustebus ar apsidžiaugus tikrai nedera sakyti „vau“, kai turime lietuviškus žodžius „valio“, „puiku“. O norint ėjimą apibūdinti galima išsirinkti tinkančius žodžius iš net trijų su viršum šimtų reikšmę „eiti“ turinčių žodžių.

Klausydamiesi rašytojo, gamtininko S. Paltanavičius pasakos „Pati geriausia uodega“ vardino žodžius reiškiančius žvėrelių ir paukštelių ėjimą. Atidžiausiai klausėsi ir daugiausiai žodžių išvardino Auras ir Kajus. Antra praktinė užduotis buvo nuspalvinus išsirinktą gyvūno ar paukščio paveikslėlį prie jo užrašyti žodį, apibūdinantį jo ėjimą. Atlikdami antrąją užduotį visi stengėsi kuo kruopščiau, kūrybingiau nuspalvinti. Labai stengėsi surasti ir užrašyti tinkamiausią žodį. Pavyko puikiausiai. Dramblys dramblino, gandras stypčiojo, katė sėlino, o antis krypavo. Kūrybiškiausiai šią užduotį atliko Damjanas.

Auras, Kajus ir Damjanas už puikiai atliktas užduotis buvo apdovanoti pasakojimų knygomis. Eilėraščių knygą gavo dovanų gimtadienį šventęs Markas.

Pasidžiaugę apsilankymu ir veikla bibliotekoje, atsisveikinę moksleiviai išžygiavo į mokyklą.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite