NUO LIEPOS 1 D. REIKĖS INDIVIDUALIŲ NUOTEKŲ IŠVEŽIMO FAKTĄ REGISTRUOTI NUOTEKŲ TVARKYMO INFORMACINĖJE SISTEMOJE

1
177

Aplinkos ministerija informavo vandentvarkos įmones, kad nuo š. m. liepos 1 d. jos galės priimti nuotekas iš nuotekų vežėjų tik jeigu bus pateikti duomenys Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS).

Nuo šių metų pradėjusioje veikti informacinėje sistemoje nuotekų vežėjai turi registruoti nuotekų išvežimo faktą iš individualių nuotekų tvarkymo įrenginių.

Tačiau, kol NTIS tinkamumo eksploatuoti aktas nebuvo priimtas ir paskelbtas Registrų ir valstybės informacinių sistemų registre, vandentvarkos įmonėms buvo leidžiama priimti nuotekas iš vežėjų ir neužregistravus nuotekų paėmimo fakto NTIS.

Dabar NTIS tinkamumo eksploatuoti aktas parengtas, numatoma, kad artimiausiu metu jis bus patvirtintas ir paskelbtas Registrų ir valstybės informacinių sistemų registre. Todėl jokių išimčių nuotekų vežėjams nebebus taikoma.

NTIS pagrindinis tikslas – turėti apskaitytą individualių nuotekų tvarkymo sistemų registrą, kad būtų galima operatyviai reaguoti ir užtikrinti, jog į aplinką nepatektų nevalytos ar nepakankamai išvalytos nuotekos.

Prie NTIS jau yra prisijungę apie 1100 vartotojų: nuotekų transportavimo paslaugas teikiančių įmonių, įrangos montuotojų, vandentvarkos įmonių, savivaldybių atstovų, nuotekų tyrimus atliekančių laboratorijų, individualių nuotekų tvarkymo įrenginių savininkų.  

NTIS svetainę galima pasiekti adresu www.e-nuotekos.lt. Šiame portale galima rasti dažniausiai užduodamų klausimų rubriką https://e-nuotekos.lt/faq, taip pat susipažinti naudotojo vadovais https://bit.ly/4bLSZuS bei peržiūrėti vaizdo įrašus iš praktinių mokymų, skirtų NTIS naudotojų grupėms https://bit.ly/44MRv1a.

Kilus klausimams dėl pasijungimo prie sistemos arba jos veikimo, galima kreiptis el. paštu ntis@aad.am.lt.  

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

1 KOMENTARAS

  1. Tiesiog iki absurdo subujojusi biurokratija. Tai dabar jeigu dėl kokių nors formalumų niekas neišvež nuotekų, nejaugi visą tą gėrį vakarais tyliai reikės nuleidinėti į upes ir ežerus? Štai jums ir žaliasis kursas. Kaip čia kažkas teisingai komentaruose rašė anksčiau, tuoj Aplinkos ministerija įpareigos visus besilankančius lauko būdelėse ten ir tuštinimosi žurnalą pildyti.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite