NUOSTABUS KONKURSAS – ŠVENTĖ „MIS MOKYKLA 2022“

0
23
9

„Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje gražiausia?“, – tikriausiai visi prisimenate Brolių Grimų pasakos, plačiai žinomos visame pasaulyje, žodžius.

Baigiantis šokiui ir nušvitus scenai, iškilmingai įnešta karūna. Ji ir sukvietė iš įvairių Lietuvos profesinių mokyklų į tarptautinę šventę – konkursą „Mis Mokykla 2022“, vykstančią Zarasų profesinėje mokykloje jau 21-ąjį kartą. Šiandien čia varžėsi vienuolika merginų. Renginio vedėjai apgailestavo, kad negalėjo atvykti moksleivės iš Latvijos.

Vertinimo komisija, kurios pirmininkas Andrius Glušakovas, žinomas pseudonimu Pushaz (lietuvių hip hopo / rap atlikėjas, muzikos prodiuseris, dainų autorius, BDMusic įkūrėjas); nariai: Nijolė Guobienė, Zarasų profesinės mokyklos direktorė; Gintarė Laurikėnienė, Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė; Aušra Klimavičė, profesionali įvaizdžio stilistė, „Stiliaus kapsulė“ įkūrėja; Vasilijus Trusovas, kultūrinių renginių koordinatorius; Vasilijus Kukonenko, laikraščio „Zarasų kraštas“ fotografas; Augustė Grinytė-Kilbauskienė, fizinio aktyvumo specialistė, kūno kultūros ir laisvalaikio centro direktorė, – įvertinusi visų dalyvių pasirodymus, nuspręs nominacijas, o svarbiausia įvardins tą, kuri pasipuoš „Mis Mokykla 2022“ karūna.

Zarasų profesinės mokyklos direktorė Nijolė Guobienė, linkėdama susirinkusiems puikiausių emocijų, komisijai – sklandaus darbo, o dalyvėms atkleisti tai, ką turi savyje geriausio, įžvelgė konkurso pranašumus: „Kur grožis ir elegancija, nebūna pralaimėjimo. Besiruošdamos konkursui, merginos stiprino pasitikėjimą, įgijo naujos patirties“.

Komisijos pirmininkas Andrius Glušakovas akcentavo, jog dalyvės, išėjusios iš komforto zonos, geriau pažino save ir atrado talentus. Kadangi ruošimasis yra treniruotė, šiandien jau – varžybos, todėl linkėjo laimėti geriausiai.

Vienuolikos merginų – elegantiškų, drąsių ir pasiryžusių pasipuošti karūna – laukė penkios užduotys: prisistatymas, talento atskleidimas, butaforinių drabužių demonstravimas, foto ir elegancijos konkursų užduotys.

Renginio vedėjai Arina Baukytė ir Ustinas Keleberda, puikiai apibūdino visas dalyves, išryškindami jų pomėgius ir charakterio savybes.

Talento atskleidimas – tai namų darbai, kuriuos reikėję atlikti – atskleisti savo gebėjimus, pasitikėjimą, ir charizmą.

Tatjana Špilevaja (Nr. 1), Zarasų profesinės mokyklos mokinė, sportiška ir labai aktyvi, todėl pasirinko ugningą, ryškų šokį „Džiunglės“.

Gabrielė Gaudiešiūtė (Nr. 2), besimokanti renginių ir poilsio paslaugų organizatore Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre, mano, kad įgytas patyrimas svarbiau už 7 vertingus pamokymus, o „daina išskelia ugnį iš žmogaus sielos“, – tą puikiai įrodė duetu atlikusi Maikl Bubley ir Laura Pauzini dainą „You‘ll never find“.

Kornelija Ratkė (Nr. 3), puikiai dainuojanti ir kurianti, atvyko iš Aukštaitijos profesinio rengimo centro. „Visą pasaulį paversiu savu/ suklyst negaliu, kol myliu/ viską įveiksim kartu“, – skambėjo merginos atliekamos dainos žodžiai.

Evelina Kernagytė (Nr. 4) mokosi fotografijos Kauno taikomosios dailės mokykloje. Ji atviravo, ieškanti „gražiausių šešėlių, ritmo, įstrižainių ir pačių tikriausių emocijų“, o amžius žmogui suteikia žavesio.

Greta Žiemytė (Nr. 5) mokosi Zarasų profesinėje mokykloje. Būdama 10-ties metų, ji šoko čia vykstančiame „Mis Mokykla“ konkurse. Šiuolaikinis šokis „Liepsnos“ – tapo puikia jos vizitine kortele.

Dominyka Ovsova (Nr. 6) – mokinė iš Zarasų profesinės mokyklos vadovaujasi auksine taisykle: „Tikėk, kad gali“. „Valsas“, kurį šoko su partneriu, įrodė, kad šokis – jos aistra.

Gertrūda Vostrecovaitė (Nr. 7), Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro moksleivė, apdovanota išskirtiniu talentu: stovėdama ant didelio kamuolio, ji žongliravo lankais. Mirguliuojančios šviesos, lankų spindesys – kūrė ypatingą nuotaiką.

Paulina Popina (Nr. 8 ) mokosi Zarasų profesinėje mokykloje. Mergina dievina šokį, muziką ir makiažą. Norėdama atskleisti savo vidinį pajautimą, nesuklydo pasirinkusi šokį.

Zarasų profesinėje mokykloje mokosi ir Elidija Maigytė (Nr. 9), ypatingai mėgstanti žiemą ir romantiškus vakarus. Su partneriu Virgiu Baltmiškiu svajingai sukosi valso ritmu. Jos moto: „Šypsokis ir judėk į priekį, nesvarbu, kaip bebūtų sunku“.

Dominyka Černiūtė (Nr. 10), būsimoji virėja iš Aukštaitijos profesinio rengimo centro, atsipalaiduoja ruošdama maistą. Savo gyvenimo neįsivaizduotų be piešimo…

Viktorija Steponavičiūtė (Nr. 11) mokosi Kauno taikomosios dailės mokykloje, turi daug pomėgių. Demonstruodama skaitmeninės fotografijos darbus, teigė, kad „menininku ne gimstama, o tampama“.

Žiūrovus džiugino žavūs „intarpai“: grupės „Sadūnai“ lyderis, Zarasų profesinės mokyklos instrumentinio muzikavimo būrelio vadovas Gintaras Andrijauskas su mokinėmis Gabriele Šerekovaite ir Monika Grigėnaite atliko kūrinį „Saulės kelias“, siuvėjo profesijos mokytoja Jekaterina Gaparavičienė su 21SIUT grupės mokiniais puikiai demonstravo drabužius (choreografija mokytojos Elžbietos Juškėnienės) bei džiugino neformaliojo vaikų švietimo būrelio „Šokio magija“ šokėjos, kurių vadovė Elžbieta Juškėnienė.

Trečioji užduotis, kai dalyvės, pasitelkusios išmonę, kūrė nuostabiausią savo drabužį – buvo nesunkiai, bet originaliai atlikta. Ketvirtoji užduotis – pateikiamos nuotraukos, atskleidžiančios Asmenybę.

Laikas tikrai neprailgo…

Paskutinė užduotis: konkursas „Mis Elegancija“ – scenoje merginos vakarinėmis suknelėmis…

„Mis Mokykla“ – tai ne titulas ar siekiamybė. „Mis Mokykla“ – tai puikus konkursas, suteikiantis pasitikėjimo savimi, atveriantis vidinę stiprybę ir išlaisvinantis kūrybiškumą. Konkursas „Mis Mokykla“ – tai laikas, kai triumfuoja žavesys.

***
„MIS MOKYKLA 2022“ APDOVANOJIMŲ CEREMONIJA

Mokyklos direktorė Nijolė Guobienė sveikino visas dalyves – įveikusias baimes, nugalėjusias dvejones ir dalyvavusias šiandienos konkurse. Jos visos vertos audringų plojimų, dėmesio, pagyrimų. O šiandien gautos nominacijos tikrai primins, koks malonus jaudulys ir koks nelengvas, bet malonus pasiruošimo kelias Jas atlydėjo iki „Mis Mokykla“ scenos.

Triukšmingais plojimais žiūrovai išrinko savo favoritę: „Mis Publika“ – Greta Žiemytė;

Net dvi nominacijos skirtos už nuostabias šypsenas. Komisijos narė, renginių organizatorė Augustė Grinytė–Kilbauskienė sakė, kad visuose renginiuose, svarbu mokėti nuoširdžiai šypsotis ir valdyti savo kūno kalbą. „Mis Šypsena“ nominacijos atiteko – Kornelijai Ratkei ir Tatjanai Špilevajai.

Nors nuotraukos yra socialinių tinklų kasdienybė, profesionalus fotografas Vasilijus Kukonenko nuotraukose gali pastebėti plika akimi neįžiūrimų detalių.

Dvi nugalėtojos „Mis Foto“ – Dominyka Ovsova ir Elidija Maigytė.

Stilistė Aušra Klimavičė – puikiai supranta drabužių spalvų suderinamumą ir kūrybiškumą. „Mis Stilius“ nominacijos: Evelinai Kernagytei ir Paulinai Popinai.

Talentas nėra paprastai atskleisti: tai dažnai tampa iššūkiu. Kam skirta nominacija? Mis Talentai – Gertrūda Vostrecovaitė ir Gabrielė Gaudiešiūtė.

Nominacija „Mis elegancija“, žinoma, elegantiškiausiai konkurso dalyvei, nes elegancija – tai asmenybės stilius. Ši nominacija – Gretai Žiemytei.

Laikysena, grakštumas, žavumas, judesių, eisenos dailumas ir, be abejo, žvilgsnis, galintis pakerėti. Dviems dalyvėms įteikiamos „Mis Gracija“ nominacijos: Viktorijai Steponavičiūtei ir Dominykai Černiūtei.

Įteikus nominacijas, pasveikinkime prizininkes:
III VICE MIS – Gabrielė Gaudiešiūtė;
II VICE MIS – Evelina Kernagytė;
I VICE MIS – Gertrūda Vostrecovaitė.

Ir štai ta akimirka, kai… Laikas sustoja, nes širdys ima garsiai „kalti“ ir tyliai klausia: „Gal aš?“

Šiandien NUGALĖTOJA „MIS MOKYKLA 2022“ tapo Greta Žiemytė, Zarasų profesinės mokyklos mokinė.

Džiaugsmo akimirkos… Laimė ir jaudulys, džiaugsmas ir sėkmės pojūtis… svaigios akimirkos. Duok, Dieve, kad jos niekada nesibaigtų…

O paskui – padėkos mokytojams, visiems ruošusiems ir prisidėjusiems… Padėkos mokiniams, padėjusiems.

Bendra nuotrauka, kurioje šviesos daugiau nei saulėtą dieną: švietė šypsenos ir džiaugsmu spindinčios jaunystės grožis…

***
– Veidrodėli, veidrodėli… Ar žinai, kas gražiausia?

O gražiausia visų vienuolikos merginų jaunystė, spinduliuojanti laime, sėkme ir mokėjimu savo žavesį dovanoti kitiems…

Giedrė MIČIŪNIENĖ

Vasilijaus KUKONENKO nuotraukose šventės akimirkos

1

2

3

4

5

6

7

8

10

11

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite