NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINIŲ STANDARTAI

0
110
AT August2

Nuotekų valymo įrenginių pasirinkimas šiandien tikrai nėra siauras, todėl natūraliai kyla klausimas, į kokius kriterijus vertėtų atsižvelgti, ir kokių standartų būtina laikytis atliekant nuotekų valymo sistemos įrengimą. Žemiau pateikta informacija leis visa tai sužinoti: galbūt tai padės jums įvertinti, ar būtent nuotekų valymo įrenginiai tikrai gali būti vienas palankiausių pasirinkimų.

Kaip išsirinkti tinkamus valymo įrenginius?

Kiekvieno vartotojo poreikiai ir lūkesčiai yra labai individualūs, tačiau renkantis tinkamiausius nuotekų valymo įrenginius būtina atsižvelgti į tam tikras šių gaminių savybes. Viena jų – tai nuotekų valymo įrenginių našumas, kuris gali smarkiai varijuoti. Pavyzdžiui, prekyboje galime rasti tokių įrenginių, į kurių sistemą per valandą gali patekti 400 litrų nuotekų, o per parą tokia sistema gali išvalyti net kubinį metrą nuotekų. Renkantis tinkamiausią įrangą taip pat naudinga išsiaiškinti, ar  nuotekų talpos yra pakankamai patvarios – kokybiška nuotekų valymo sistema gali tarnauti ilgus dešimtmečius.

Nuotekų valymo įrenginių montavimas

Nuotekų valymo įrenginiai yra montuojami netoli gyvenamųjų namų. Tinkamos valymo įrenginių vietos pasirinkimui turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys, nes tai gali padėti išvengti teisinių problemų su kaimynais bei šalia esančių sklypų savininkais. Tinkamą vietą gali padėti pasirinkti teritorijų planavimo dokumentai, tačiau taip pat būtina vadovautis patvirtintais atstumų reikalavimais. Nuotekų valymo sistema turėtų būti įrengiama bent 8 m atstumu nuo gyvenamojo namo, atstumas iki šachtinio šulinio turi būti ne mažesnis nei 15 m, vandentiekio įvado ir valymo įrenginio atstumas turėtų būti ne mažesnis nei 7 m, o atstumas nuo nuotekų tinklo iki šachtinio šulinio turi būti 10 metrų (arba didesnis). Maksimalus rekomenduotinas įtekėjimo į nuotekų valymo įrenginį gylis gali būti 120 cm. Šis gylis gali būti reguliuojamas – visada atsižvelgiama į paties sklypo ir grunto sąlygas. Visi šie reikalavimai yra svarbūs ne vien tik dė ekosistemos apsaugos: visa tai yra reikalinga ir tam, kad nuotekų valymo įrenginys tinkamai funkcionuotų.

Valymo įrenginių paslėpimas

Nors nuotekų valymo įrenginiai yra užkasami po žeme, tačiau jų viršus vis tiek yra šiek tiek pastebimas (dažniausiai jis atrodo kaip šulinio dangtis). Būtent todėl renkantis nuotekų valymo įrenginius vertėtų atsižvelgti ir į tai, kad nuotekų valymo įrenginių viršus būtų panašios spalvos kaip ir kitų kieme esančių elementų (įprastai gamintojai gali pasiūlyti bent kelis spalvų pasirinkimus).

Skleidžiamas kvapas

Mūsų šalies įstatymai reikalauja, kad nuotekų valymo įrenginiai skleistų kuo mažiau kvapo. Dauguma gamintojų siekia, kad nuotekų valymo įrenginiai neskleistų visiškai jokio kvapo: jei naujas įrenginys skleidžia nemalonius kvapus, reikalaukite gamintojo arba paslaugų teikėjo sutvarkyti šią problemą. Išvalytos nuotekos yra pakankamai yra ne tik bekvapės, bet taip pat ir saugios, todėl jos gali patekti į gamtą. Nuotekos dažniausiai įteka į upes ar upelius, paviršinio vandens telkinius arba gali būti infiltruojamos į gruntą.

Nuotekų valymo įrenginių priežiūra

Nuotekų valymo įrenginiai turi būti prižiūrimi laikantis gamintojo pateiktų rekomendacijų, nes būtent tai gali užtikrinti sklandų sistemos funkcionavimą. Periodiškai turi būti nusiurbiamas dumblo perteklius, stebima, ar nesumažėja įrenginių efektyvumas, ir t.t.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite