NUSTATYTAS AFRIKINIO KIAULIŲ MARO ATVEJIS ZARASŲ RAJONE

0
85

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamento Zarasų skyrius pateikė informaciją, kad Gražutės medžiotojų būrelio teritorijoje nustatytas Afrikinis kiaulių maras nušautam laukiniam šernui, goegrafinės koordinatės 55. 635827; 26. 099080 (WGS). Šerno gaišenos radimo vieta išdezinfekuota specialiu preparatu, skerdena saugiai sunaikinta Zarasų rajono Gražutės medžiotojų būrelio atliekų duobėje.

Vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2016 m. kovo 30 d. įsakymo Nr. B1-265 „Dėl afrikinio kiaulių maro stebėsenos ir kontrolės priemonių šernų populiacijoje ir kiaulių laikymo vietose“ 4.1.2 papunkčiu, ne trumpiau kaip 1 mėnesį ir ne mažiau kaip vieną kartą per savaitę turi būti atlikta medžioklės plotų vienetų apžiūra, surastos ir surinktos šernų gaišenos. Pirmiausia turi būti apžiūrimos medžioklės ploto vienete esančios šernų maitinimosi ir poilsio vietos bei medžioklės ploto vienete esantys vandens telkiniai ir jų pakrantės, siekiant surasti nugaišusius šernus. Apie paieškos rezultatus Zarasų rajono Gražutės medžiotojų būrelis privalo raštu informuoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamento Zarasų skyrių.

Medžiotojai privalo užkrėstas vietoves (prie įvažiavimų į vietovę ar prie poilsio aikštelių) pažymėti aiškiai matomais ženklais, kuriuose pateikiama informacija apie afrikinį kiaulių marą.                                                                                                                                           

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamento Zarasų skyriaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite