OFICIALUS VIZITAS PRANCŪZIJOJE – TĘSIAMA ZARASŲ IR BALLAN-MIRE MIESTŲ DRAUGYSTĖ

3
144

2023 m. gruodžio 8-11 d. Zarasų rajono savivaldybės atstovai ir Zarasų kultūros centro linijinių šokių kolektyvas „Jovingė“ dalyvavo tarptautiniame dainų ir šokių festivalyje „Au fil du temps“, kuris vyko Savonnieres ir Ballan-Mire komunose, Prancūzijoje.

Istoriškai Zarasai ir Ballan-Mire miestai bendrauja jau nuo 2002 metų, o 2006 metais šiai draugystei buvo pritarta bendradarbiavimo sutartimi. Šio miestų bendradarbiavimo metu delegacijos iš Prancūzijos lankėsi Zarasuose, o Zarasų delegacijos – Ballan-Mire mieste.

Pastaruoju metu šis miestų tarptautinis bendravimas buvo natūraliai sumažėjęs dėl pandemijos, tačiau pasibaigus nekeliavimo laikotarpiui Ballan-Mire komunos atstovai pakvietė dalyvauti tarptautiniame dainų ir šokių festivalyje, atnaujinti bendradarbiavimą, aptarti ateities projektus.

Gruodžio 9 dieną Zarasų rajono savivaldybės delegacija dalyvavo pusryčiuose su Ballan-Mire meru Thierry Chailloux, tarybos nariais ir komunos atstovais merijoje. Meras pasveikino Zarasų rajono savivaldybės delegaciją atvykus į Ballan-Mire komuną, džiaugėsi, kad po pandemijos laikotarpio vėl tęsiamas susigiminiavusių miestų partnerių bendravimas.

Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė padėkojo už oficialų kvietimą dalyvauti tarptautiniame dainų ir šokių festivalyje, skirtame paramos lėšoms neįgaliesiems rinkti. Džiaugėsi ir dėkojo Ballan-Mirė komunos nariams už parengtą knygą, kurioje pateikta išsami bendradarbiavimo pradžios istorija nuo 2002 m., padėkojo, kad bendravimas tęsiamas toliau bei pakvietė Ballan-Mire atstovus atvykti į 2024 m. Zarasų kurortinio sezono atidarymą su jų kultūrine programa.

Susitikimo metu buvo svarstomi galimi projektai kultūros bei turizmo srityse, bendruomenių verslumo skatinimo idėjos. Dalyviai dalinosi informacija bei patirtimi vietos valdymo, kultūros ir paveldo išsaugojimo, investicijų, turizmo, jaunimo ir sporto politikos, aplinkos apsaugos ir plėtros srityse bei pasiūlė vykdyti bendrą tarptautinį labdaros projektą.

Buvo sutarta dėl labdaros projekto vykdymo, kurio tikslas – daiktų iš Prancūzijos atvežimas Zarasų rajone be tėvų gyvenantiems vaikams. Šiuo metu Ballan-Mire atstovai pradėjo pasiruošimą labdaros projektui, kurį suderinus su Zarasų rajono savivaldybe, planuoja įgyvendinti 2024 m. vasarą.

Kadangi visas savaitgalis Ballan-Mire mieste buvo skirtas žmonėms su negalia, linijinių šokių kolektyvas „Jovingė“ buvo pakviestas pasirodyti savaitgalio renginiuose, kalėdinėse mugėse ir Savonnieres bendruomenės namuose.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

3 KOMENTARAI

  1. Bet ar tikrai būtina su tokia zovada keliauti po užsienius? Juk tai didžiulės išlaidos, o tuos pinigėlius galima būtu tikrai kilnesniems tikslams panaudoti. Ir kam net abidvi savivaldybės patarėjos buvo atitrauktos nuo savo tiesioginių itin svarbių funkcijų vykdymo?

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite