PAGALIAU BUVUSI ZARASŲ PROKURATŪROS PROKURORĖ NETEKO PAREIGŲ

0
76
prokuratura 60754641

Mes jau rašėme, kad buvusi Zarasų prokuratūros prokurorė garsėjo savo smarkumu. Jau keletą kartų neblaiviai prokurorei teko susidurti su teisėsauga ir jos pareigūnais. Tačiau visus sykius ji atsipirkdavo išgąsčiu ir nuobaudomis. Prokurorė likdavo savo poste. Visi stebėjosi, kai prokuratūros pareigūnai už žymiai mažesnes pražangas atsisveikindavo su tarnyba prokuratūroje.

Rugpjūčio mėnesio pabaigoje buvusi Zarasų rajono prokuratūros prokurorė Ilona Žukaitė girta vėl pateko į nemalonią istoriją. Dar nebuvo ir vidurdienio, kai į ji Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto 2-ojo policijos komisariatą pristatyta ir į laikino sulaikymo patalpą uždaryta neblaivi prokurorė Ilona Žukaitė, gimusi 1968 metais. Buvusi uteniškė dirbo prokurore Visagine, po to Zarasuose, o pastaruoju metu dirbo Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros pirmame skyriuje.

Buvusi Zarasų prokurorė Vilniuje, Sodų gatvėje viešoje vietoje elgėsi agresyviai, nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų. Į alkotesterį prokurorė įpūtė net 3.45 promilių.

Rašėme, kad Lietuvos Respublikos generalinėje prokuratūroje pardėtas ikiteisminis tyrimas.

Kaip pranešė Lietuvos Respublikos internetinėje svetainėje www.prokuraturos.lt vakar generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pasirašė įsakymą, kuriuo pripažino, kad šiuo metu dirbanti Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurore Iloną Žukaitę padarius tarnybinius pažeidimus ir skyrė tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš tarnybos.

Kaip rašoma svetainėje, tarnybinio patikrinimo išvadoje ir surinktoje tarnybinio patikrinimo medžiagoje pakanka duomenų konstatuoti, kad I. Žukaitė, būdama valstybės pareigūne – prokurore, turėdama konstitucinę pareigą ginti visuomenę nuo teisės pažeidimų, nesilaikė prokurorui taikomų aukštų elgesio (etikos) ir nepriekaištingos reputacijos reikalavimų – pati darė teisės pažeidimus, kurių faktinės aplinkybės akivaizdžiai kertasi su visuomenėje galiojančiomis moralės nuostatomis, tokiu savo elgesiu paniekindama ir pažemindama prokuroro ir visos prokuratūros, kaip valstybės institucijos, vardą bei sumenkindama prokuratūros autoritetą.

Reikia tikėtis, kad šios prokurorės istorijoje jau bus padėtas taškas. Prokurorė daugiau nežemins savo įžūliu elgesiu, skandalais šios valstybinės institucijos.

Jeronimas Butkus

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite