PAGERBĖ ŠVIESUOLIO ATMINIMĄ

0
57
1

Kilnus Zarasų krašto šviesuolis Domininkas Bukontas mirė 1919 metų sausio 19 dieną. Šiandien, mirties metinių išvakarėse, Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas ant nusipelniusio gydytojo kapo uždegė atminimo žvakes ir padėjo gėlių, gėlių krepšelį padėjo ir miesto aikštėje prie paminklo D. Bukontui.

D. Bukontas palaidotas Zarasų miesto kapinėse. Ant paminklo iškaltas užrašas: „Daktaras Domininkas Bukontas. 44 metų amžiaus. Mirė 1919 m. sausio 19 d. Didesnės už tą meilės niekas neturi, idant kas guldytų savo gyvastį už savo prietelius“.

Ši šviesaus atminimo asmenybė gimė 1873 m. rugpjūčio 11 d. Kegrių kaime, dabartiniame Akmenės rajone. Baigęs medicinos studijas Charkovo universitete, 1901 m. pradėjo dirbti Dusetose gydytoju, o nuo 1906 metų dirbo Zarasuose. Gyvendamas ir dirbdamas Zarasuose jis rūpinosi ligoninės įkūrimu, savivalda, kooperatyvais, draugijomis, vaikų mokymu, gyventojų švietimu, kultūra, įsteigė biblioteką-skaityklą ir nupirko lietuviškų knygų, užsakė laikraščių. Jis siekė, kad lietuvių kalba būtų vartojama viešame gyvenime, kad pamaldos vyktų ir lietuvių kalba. 1915 m. gydytojas buvo mobilizuotas į caro kariuomenę, dirbo Daugpilio ir Turmanto karo ligoninėse. 1918 metais jis vėl sugrįžo į Zarasus. Gydytojas mirė užsikrėtęs dėmėtąja šiltine.

Zarasiškiai gerbia šio šviesuolio atminimą. 1993 metais šiam tauriam žmogui atidengtas paminklas miesto aikštėje. 2011 metais Savivaldybė išleido knygą „Domininkas Bukontas“. Tai tikras rašytinis paminklas mūsų krašto patriotui.

Nuotraukose: kilnaus šviesuolio Domininko Bukonto pagerbimas prie paminklo ir kapo.

Zarasų rajono savivaldybės informacija

1a

3

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite