PAMĄSTYKIME AR VISKĄ DAROME TEISINGAI?

0
61
podolskis

Šiuo straipsneliu pabandysiu paliesti porą rajonui aktualių temų. Tai Zaraso ežero Didžiosios salos rekonstrukcija bei bendruomeninių pinigų skirstymo ypatumus.

Taigi pradėkime nuo Zaraso ežero Didžiosios salos. Kas vyksta mūsų pasididžiavime? Bent jau man atrodo, kad tai kas čia vyksta galima būtų apibūdinti tik darom tam, kad daryti, bet negalvojant kas gausis. Šiuo metu Zaraso saloje vyksta statybos darbai, tiesa tie statybos darbai ir naujo pastato statybos yra pridengtos gražiu pavadinimu – mažosios estrados rekonstrukcija. Visiškai pritarčiau estrados atnaujinimui, tik deja į atnaujinimą vykstantys darbai visiškai nepanašūs, nes čia vyksta elementarios statybos, kurių metu bus pastatytas naujas pastatas ir kainuos tas „estrados atnaujinimas“ apie 600000 eurų. Nenoriu pasirodyti kažkokiu „bambekliu“, kuriam viskas negerai, bet visgi norėtųsi paklausti mero ir jo komandos – kokių tikslų mes pasieksim pastatydami saloje naują požeminę salę? Mano supratimu kiekvienas atliekamas darbas turi būti visapusiškai apgalvotas ir kelis kartus pasverti visi pliusai ir minusai. Dabar gi to aš labai pasigendu, nes pliusų nelabai ir matau, o minusai tie, kad didelės lėšos įdedamos į projektą, kuris prisidės prie salos urbanizacijos ir kas ne mažiau svarbu priežiūrai reikalaus daug papildomų lėšų ir ateityje. Bet tai tikrai nebus kažkoks traukos centras, nekurs jokios pridėtinės vertės ir neprisidės prie naujų darbo vietų kūrimo, ko rajono vadovai turėtų siekti (jau ir taip nuskambėjom per visą Lietuvą dėl didžiausio nedarbo ir mažiausių algų).

Labai giriasi mūsų meras ir jo aplinka salos priekinės dalies sutvarkymu. Sakė jog dabar čia plūstels daug norinčių pailsėti ir pasisukti vandens lynų trasomis. Ką gi mes matome? O gi pastatai salos priekyje visą vasarą prastovėjo absoliučiai tušti, naujasis paplūdimys visiškai apleistas ir apžėlęs, na trasos lygtai kartais ir veikia, bet jomis sukosi ne plūstelėję šios sporto šakos mėgėjai, bet meras ir kiti rajono vadovai, kurie vargu ar mokėjo už šias pramogas. O juk į pirmosios salos dalies sutvarkymą buvo investuota apie 3 milijonus skaičiuojant eurais. Beje, koncesininkas turėjo prisidėti prie salos infrastruktūros gerinimo savais pinigais apie 200000 eurų. Deja, bet sala merdi, įmonės indėlio, kuriai perduota administruoti visiškai nesimato, netgi tualetai, kurie būtini atvažiavusiam turistui nors ir pastatyti, bet neveikia, o paskolą kurią ėmė savivaldybė salos sutvarkymui atidavinėti reikia. O gal rajono vadovams visiškai nerūpi kas vyksta su valdiškais pinigais, svarbu pasirūpinti savimi (nemokamai pačiuožinėti) ir savais draugais ir kolegomis?

Na, o tuo, kad rūpinamasi savais matėsi ne tik perduodant administruoti salą, bet ir skirstant bendruomenių rėmimo programos pinigus. Šiai programai buvo skirta 39000 eurų Zarasų savivaldybės lėšų, suma tikrai nemaža ir jos turėjo užtekti visom rajono bendruomenėm ir asociacijom. Deja, bet skirstymas eilinį kartą vyko pagal principą „savas-svetimas“. Tik „svetimos“ čia kažkodėl buvo Zarasų bendruomenės nemokančios ištiesta ranka prašyti to kas joms priklauso. Na, o savos, tai žinomos savo artimųjų rato bendruomenės, kurios dažnai ir veiklos jokios nevykdo, o gavo po kelis tūkstančius. Bet kas dar labiau keista, kai iš Zarasų rajono bendruomenių rėmimo programos buvo paremtos tūkstantinėmis sumomis bendruomenės savo veiklą vykdančios ir registruotos Vilniuje, Visagine, Pasvalyje ir dar galai žino kur. Tiesa, kai aš užklausiau kas čia per netvarka vyksta, tai gavau atsakymą, kad čia netyčia buvo leista paraiškų teikime dalyvauti visos Lietuvos asociacijom. Gal ir taip, bet vat man tuo kažkodėl sunku patikėti. Na, bet gal ir gerai, Zarasų rajone juk gyvena geri žmonės, todėl ir su kitais jie pasidalins paskutiniu duonos kąsniu. Gerbiamas mere, suprantu, kad Jums norisi pasipuikuoti prieš kitus kokie mes turtingi, kokius „mega“ projektus mes vystom, tik deja, bet nuo to kaip neracionaliai ir neūkiškai leidžiami rajono pinigai kenčia tie kas čia gyvena ir nori gyventi ir kurti Zarasų krašte. Suprantu, kad ir statybų saloje jau nesustabdysi, tik norėtųsi palinkėti, kad ateityje kažką statydami ar kitaip leisdami rajono lėšas galvotumėte apie tai, kiek tai duos naudos, kiek bus sukurta pridėtinės vertės, kiek bus sukurta darbo vietų, o jeigu iš to kas daroma nėra jokios naudos, tai gal tada verta pagalvoti ar to tikrai reikia?

P.S. Rašant šitą straipsnį Panevėžio apygardos teismas už piktnaudžiavimą ir svetimo turto pasisavinimą nuteisė Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorių Ramūną Keršį. Manau, kad po tokio sprendimo minėtas asmuo pats turėtų atsistatydinti, o jeigu jis to nedaro, tai turėtų inicijuoti meras, kuris jį ir pasiūlė į šias pareigas. Deja, bet kol kas šių veiksmų nesimato. Galbūt ir čia veikia principas – „svarbu, kad savas, nesvarbu koks“?.

Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys

Rimvydas Podolskis

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite