PAMINĖTOS GEDULO IR VILTIES BEI OKUPACIJOS IR GENOCIDO DIENOS

0
55
1 003

Skaudūs tremties įvykiai niekad neišdyla ir nebus užmiršti. Tai tūkstančių nekaltų žmonių likimai, sulaužyti gyvenimai, mirtys… Zarasų krašto muziejuje birželio 14 dieną įvyko Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų minėjimas.

Renginį pradėjo vaikų teatro studija, vadovaujama režisierės Gražinos Karlaitės. Jaunieji aktoriai parodė literatūrinę-muzikinę kompoziciją ,,Lėlių angelas“. Jie jaudinančiai atskleidė ištremtų vaikų išgyvenimus, kančias. Prisiminę tremties baisumus ir tai, kiek daug buvo ištremta bei sunaikinta niekuo nekaltų žmonių, susirinkusieji į renginį zarasiškiai pagerbė tremties, genocido ir teroro aukas tylos minute.

Tremtinio istorijos mokytojo Romo Karlos istorinės įžvalgos, pamąstymai, pateikti įvairūs istoriniai faktai sudomino renginio dalyvius. Mokytojo kalba buvo labai įtikinama, nes jis pats dar mažas būdamas išgyveno tremtį. Mintimis dalijosi Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius ir Zarasų miesto seniūnė Olga Podolskienė. Renginyje dalyvavę tremtiniai buvo apdovanoti baltų ramunių žiedais,

Muziejininkas (kultūrinių renginių koordinatorius) Vasilijus Trusovas pristatė menininko Jono Lukšės istorinę-vizualinę parodą „Lietuvos partizanų takais“. Parodoje – medžiaga iš Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos organizuojamų istorinių pažintinių žygių į atminimo ženklais pažymėtas kovų, kalinimo ir žūties vietas – partizanų apygardas (Algimanto, Dainavos, Didžiosios Kovos, Kęstučio, Prisikėlimo, Tauro, Vytauto, Žemaičių ir kitas).

Renginio pabaigoje koncertavo Kauno styginių kvartetas. Karolina Beinarytė-Palekauskienė (smuikas), Aistė Mikutytė (smuikas), Eglė Lapinskė (altas) ir Saulius Bartulis (violončelė) padovanojo daug nuostabių akimirkų, virtuoziškai atlikę aukšto meninio lygio muzikos klasikos kūrinių.

Muziejininkas (kultūrinių renginių koordinatorius) Vasilijus Trusovas

Vitalijaus Ščerbakovo nuotraukos

2

3

4

5

6

7

8

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite