PAMOKA SU PERLA

0
16
1

Dusetų K. Būgos bibliotekoje galima lankytis su savo augintiniais – biblioteka yra prisijungusi prie projekto „Draugiški gyvūnams“. Žmonės dar nėra įpratę, ne visi ir žino, kad galima vaikštant su šuneliu užeiti bibliotekon knygą pasiimti, spaudą paskaityti. Aišku, ir augintiniui tai teigiamai atsiliepia – tokiu būdu jis socializuojamas, daugiau laiko praleidžia su šeimininku.

Zarasų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba užsiima šviečiamąja veikla – dalijasi savo žiniomis apie gyvūnus, bendradarbiauja su mokyklomis, bibliotekomis.

Kaip rūpintis savo gyvūnais, kaip juo auklėti, kad būtų galima štai taip vaikščioti visur kartu, net ir į biblioteką ar kavinę užeiti, kaip maitinti savo keturkojus draugus – apie tai pasakojo Zarasų VMVT vyriausioji veterinarė gydytoja–inspektorė Auksė Kryžiokienė bei vyriausioji specialistė Ramutė Bakanavičienė. Jos surengė dvi pamokas Dusetų bibliotekoje, kurioje gausiai sudalyvavo K. Būgos moksleiviai, tiek patys mažiausi, tiek vyresnėliai. Iš viso apie 80 vaikų atėjo ir sužinojo daug įdomių žinių, susijusių su kinologija – mokslu apie šunis.

Be abejo, renginio žvaigždė buvo gražuolė Perla, 4 metų Aušros Kryžiokienės augintinė. Ne tik graži, bet ir mokanti nemažai komandų, rami ir be galo kantri – važinėjant į susitikimus su vaikais, šunelio gerumas ir kantrybė aukso vertės! Ne juokas ištverti vaikų klegesį, reiškiamus jausmus, norą apkabinti ir paglostyti – o paglostyti tiesiasi dešimtys rankučių. Daug vaikų namuose turi įvairių augintinių, tad žino apie juos ne taip ir mažai. Ir šunų veisles paveikslėliuose atpažino, ir pasakojo, kaip reikia elgtis su sutiktais svetimais šunimis. O ko nežinojo – mielai pasakojo, į įvairiausius klausimus atsakinėjo viešnios. Kaip paskaičiuoti šuns amžių, kokios yra išvestos veislės ir kam jos skirtos, kaip suprasti šunų elgseną ir išvengti nelaimingų atvejų, ko kategoriškai negalima duoti šunims (pasirodo, šokoladas ir vynuogės jiems yra nuodai). Ir šuns piktumas nepriklauso nuo jo dydžio – dažnai mažas šunytis žymiai agresyvesnis už kokį flegmatišką buldogą. Susitikimo pabaigoje visi mokiniai sutūpė bendrai fotografijai, žinoma, su Perla priešakyje, kurią įsimylėjo visi iki vieno!

Vilija Visockienė
Nuotr. Elenos Gaižiuvienės

2

3

4

5

6

7

8

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite