PARTIZANŲ, KARIUOMENĖS IR VISUOMENĖS VIENYBĖS DIENA ZARASUOSE

0
42
Partizanų kariuomenės ir visuomenės vienybės diena Zarasuose

Gegužės 21 d. minima Partizanų, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Šią dieną Zarasuose, kaip ir visoje Lietuvoje vyko renginys, kurį organizavo Zarasų krašto muziejus. Už kovojusiuosius, žuvusiuosius ir dabar kovojančiuosius Zarasų švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos mišios.

Po mišių visi neabejingi Lietuvos likimui žmonės susirinko prie pernai rudenį šalia bažnyčios atidengto paminklo „Laisvės angelas“, kuris skirtas visiems įvairiu laiku kovojusiems ir žuvusiems už mūsų krašto laisvę. Renginio vedėja – Zarasų krašto muziejaus direktoriaus pavaduotoja-vyriausioji muziejaus rinkinių kuratorė, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas Vilma Mickutė pirmiausia paprašė žuvusiųjų atminimą pagerbti tylos minute. Po to buvo sugiedota „Tautiška giesmė“. Renginyje dalyvavusi Zarasų rajono mere Nijolė Guobienė, priminė šios dienos ištakas nuo 1925 m., pabrėžė kariuomenės ir visuomenės vienybės svarbą, pasidžiaugė neabejingais valstybės likimui žmonėmis. Pr. Saladžiaus 9-osios šaulių rinktinės, kuriai priklauso ir renginyje dalyvavę Zarasų šauliai, vadė Asta Tidikienė taip pat kalbėjo apie vieningumo prasmę, įteikė dovaną Zarasų šaulei Ingridai Kudeliovei, o šaulių sąjungos nariui, buvusiam Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojui, tikrajam šio paminklo (kaip ji įvardijo) „krikštatėviui“ Rimantui Jurevičiui, daug prisidėjusiam prie paminklo atsiradimo Zarasuose, įteikė medalį.

Dėkojame visiems dalyvavusiems Partizanų, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjime.

Zarasų krašto muziejaus informacija

Partizanų kariuomenės ir visuomenės vienybės diena Zarasuose 1

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite