PASAULIO DIDMIESČIAI IŠ PAUKŠČIO SKRYDŽIO

0
33
1689746787055

Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje eksponuojama didmiesčių peizažų paroda, atkeliavusi iš Bradfordo municipaliteto Shipley mieste (Jungtinė Karalystė). Kūrinių autoriai – Young Masters Visual Art School (Jaunųjų meistrų dailės mokyklos) 7-12 metų mokiniai.

Jaunųjų meistrų dailės mokykla yra labdaros mokykla įsikūrusi 2014 metais zarasietės Virginijos Kuosaitės-Knowles didelėmis pastangomis ir rūpesčiu. Mokyklos įkūrėja ir vadovė, biomedicinos mokslų daktarė V. Kuosaitė-Knowles su šeima gyvenanti Šiaurės Anglijoje, akcentuoja meno svarbą ankstyvajam vaiko ugdymui ir tolimesnei jo raidai. Ji pati yra lankiusi Justino Vienožinskio dailės mokyklą Vilniuje ir Harow dailės mokyklą Londone. Jai buvo labai svarbu, kad sūnus Thomas, dukra Ruby ir kiti vaikai turėtų galimybes meniniam ugdymui, susipažinimui su spalvų palete, fantazijos ir kūrybiškumo atskleidimui, susipažinimui su dailės istorija, nes bendrojo ugdymo mokyklose dailės nemokoma.

Atkaklios zarasietės pastangomis 2014 metais įkurtas dailės būrelis išaugo į dešimtmetę mokyklą, įgijo oficialų neformalaus ugdymo mokyklos statusą ir Londono Trinity koledžo akreditaciją. Už didžiulį indėlį į municipaliteto kultūros veiklą mokyklai suteiktas labdaros organizacijos statusas.

Paroda „Pasaulio didmiesčiai iš paukščio skrydžio“ jau ketvirtoji pasiekusi Zarasus. (Pirmoji – „Auksinis Abstrakcijos amžius“ eksponuota 2017 m.) Moksleivių piešiniuose pavaizduoti vaizdai iš paukščio skrydžio taikant virvučių techniką arba žvelgiant į dangoraižius pėsčiųjų požiūriu. Mokyklos vadovė pastebėjo, kad nauja atlikimo technika ugdytiniams buvo iššūkis su kuriuo jie puikiai susidorojo. „Naudodamiesi perspektyvos žiniomis, pradėjome piešti pasakiškus miesto peizažus iš viso pasaulio ir pradėjome tapyti akcentuodami teptuko potėpius, kad išgautume dangaus ir pastatų, pastatų ir vandens kontrastą, imdami pavyzdį iš amerikiečių dailininkės Yvonne Jacqueette,  vaizduojančios erdvinius miesto peizažus, nutapytus savita, puantilistine technika, –  akcentavo V. Knowles, – taip pat efektyviai pridėjome truputį koliažo technikos, kurią taip gerai ir žaismingai naudoja šiuolaikinis italų tapytojas Francesco Letti.“

Kviečiame zarasiečius ir miesto svečius aplankyti ekspoziciją ir pasidžiaugti nuostabiais Bradfordo Jaunųjų meistrų dailės mokyklos kūriniais.

Pagal Virginijos Kuosaitės-Knowles pateiktą informaciją parengė Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos aut.

1689746761411

1689746835981

1689746835981 kopija

1689746867504

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite