PASAULIO GINESO REKORDŲ KNYGOS REKORDININKO, KOMIKSŲ KŪRĖJO AL JAFFEE PARODA „VAIKYSTĖS NUOTYKIAI ZARASUOSE“

0
40
foto

Zarasų krašto muziejaus padalinyje Kazimiero Būgos memorialiniame muziejuje (Dusetų seniūnijos salė, II aukštas) nuo gruodžio 11 d. iki 2018 m. sausio 26 d. veikia pasaulio Gineso rekordų knygos rekordininko, komiksų kūrėjo Al Jaffee darbų paroda „Vaikystės nuotykiai Zarasuose“.

Kazimiero Būgos memorialinio muziejaus salėje (Dusetų seniūnijos pastate, K. Būgos g. 31a, II aukštas) eksponuojama garsaus amerikiečių satyrinio žurnalo ,,MAD” iliustratoriaus Al Jaffee, kurio vaikystė 1927–1933 m. prabėgo Zarasuose, darbų reprodukcijų paroda.

Šios parodos iliustracijos yra Al Jaffee autoriniai darbai, įtraukti į Mary-Lou Weisman knygą ,,Pašėlęs Al Jaffee gyvenimas” (2010 m.).

Pokalbio su savo biografe Mary-Lou Weisman metu Al save pavadino ,,atgaliniu imigrantu” – tuo metu, kada daugelis iš Lietuvos persikėlė į JAV, jis keliavo priešinga kryptimi. 1920 m. Savanos mieste buvo elektra, tualetai namuose, asfaltuotos gatvės, kino teatrai ir laikraščiai su kasdien leidžiamais karikatūriniais pasakojimais, vadinamais “comic strips” – komiškų piešinių serija. Tuo tarpu Zarasai nuo paskutiniųjų 19-tojo amžiaus metų buvo mažai pasikeitę. Vietiniams Zarasų vaikams Al buvo keistas pašalietis. Vyravo kalbų įvairovė – lietuvių, rusų, lenkų ir jidiš. Vis dėlto jis greitai prisitaikė prie gyvenimo Zarasuose. Vaikai susikūrė savų pramogų, ir visas miestas buvo jų ,,žaidimų aikštele”. Štai tokioje terpėje Al ir jo brolis Harry išsiaugino savo kūrybinius talentus. Lig šiol Al Zarasuose praleistus vaikystės metus vadina vienais iš laimingiausių savo gyvenime.

Al, talentingo karikatūristo ir komiksų kūrėjo, populiarumas nuolat augo. Menininkas piešia šaržus, kurie yra arba labai juokingi, arba išreiškia politinius komentarus. 1955 m. Al Jaffee pradėjo dirbti Niujorke leidžiamame politiniame ir satyriniame žurnale ,,MAD.” Jis iki šių dienų tęsia savo darbą. Al su žmona Joyce gyvena Manhetene (Niujorko priemiestis).

Daugiau apie Al Jaffee kolekciją gyvenimą ir kūrybą žr. http://www.buga.zarasumuziejus.lt/uncategorized/pasaulio-gineso-rekordu-knygos-rekordininko-komiksu-kurejo-al-jaffee-darbu-paroda-vaikystes-nuotykiai-zarasuose


Maloniai kviečiame apsilankyti darbo dienomis nuo 10.00 iki 16.00 val. (galima, iš anksto suderinus, ateiti ir kitu laiku). Paroda veiks gruodžio ir sausio mėnesiais.

Zarasų krašto muziejaus struktūrinis padalinys Kazimiero Būgos memorialinis muziejus,

Dusetos, K. Būgos g. 31a (II aukšte), tel. 861025972,
elektroninis paštas: bugos.muziejus@zarasumuziejus.lt,
interneto svetainė: http://www.buga.zarasumuziejus.lt

Rytis Pivoriūnas, muziejininkas (kultūrinės veiklos vadybininkas)

images2

Prie stalo 1

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite