PASIRAŠYTA ŽUVININKYSTĖS STRATEGIJOS ĮGYVENDINIMO SUTARTIS

0
44

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos ir Zarasų ir Visagino žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė (toliau – ŽRVVG) 2024 m. vasario 29 d. pasirašė projekto „Zarasų ir Visagino žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės 2023–2027 m. vietos plėtros strategija“ įgyvendinimo sutartį Nr. 31SI-23-06-K-003-PR001 (toliau – Strategija).

Vietos plėtros strategijos tikslas – vitos iniciatyvų ir partnerystės pagrindu, telkiant regiono gyventojus, verslo įmones bei įstaigas, teikiančias viešąsias paslaugas, ugdant jų gebėjimus veikti kartu, skatinti žuvininkystės plėtrą regione. Šiuo projektu siekiama, kad ŽRVVG teritorija taptų sumanus ir ekonomiškai gyvybingas regionas, pasižymintis aktyviai veikiančia bendruomene, gyvybingu ir atspariu verslo bei nevyriausybiniu sektoriumi, išvystyta infrastruktūra, įdiegtomis inovacijomis, orientuotas į klimato kaitos švelninimą, gyvenimo kokybės rodiklių gerinimą ir vietos išteklių tausojimą. Tam tikslui parengta žuvininkystės vietos plėtros strategija, kurioje numatytos priemonės, sąlygos, veiksmų ir finansinis planai Strategijos tikslams pasiekti.

Strategijos įgyvendinimui skirta 640 414 Eur dydžio parama iš Europos jūrų reikalų, žvejybos ir akvakultūros fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų. Vietos projektų įgyvendinimui skiriama 499 523 Eur (78 proc.), 140 891 Eur (22 proc.) skiriama Strategijos administravimui, iš kurių 35 223 Eur numatyta gyventojų aktyvinimui ir 5 284 Eur – ŽRVVG dalyvavimui tinklaveikoje.

Finansavimas skirtas pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021–2027 metų programos trečiojo prioriteto „Sąlygų tvariai mėlynajai ekonomikai pakrantės rajonuose ir salų bei krašto gilumos vietovėse sudarymas ir žvejybos bei akvakultūros bendruomenių vystymosi skatinimas“ priemonę „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“, sąrašo patvirtinimo“.

Žemės ūkio ministerijai patvirtinus projektų administravimo taisykles, bus planuojamas ir skelbiamas kvietimų grafikas. Apie tai informuosime atskiru pranešimu.

Zarasų ir Visagino žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite