PASITARIMO METU BUVO APTARTAS KITOS PASKIRTIES ŽEMĖS SKLYPŲ PROJEKTAVIMO, ŽEMĖS REFORMOS ŽEMĖTVARKOS PROJEKTUOSE, POREIKIS

0
21
min news zrs 27 info 31211 1280 3

Sausio 18 d. nuotoliniu būdu buvo organizuotas pasitarimas, kuriame svarstytas kitos paskirties žemės sklypų projektavimo, žemės reformos žemėtvarkos projektuose, poreikis. Pasitarime dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius, Zarasų rajono savivaldybės Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas – Savivaldybės vyriausiasis architektas Evaldas Ulianskas, Zarasų rajono savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnai.

Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Zarasų skyriaus vedėja Vida Kavaliauskienė informavo, kad 2022 metų žemės tvarkymo darbų plane Nacionalinei žemės tarnybai yra iškeltas uždavinys – suprojektuoti žemės reformos žemėtvarkos projektuose ar jiems prilyginamuose planuose naujus žemės sklypus kitai paskirčiai (biudžeto lėšomis). Kitos paskirties žemės sklypai turi būti projektuojami pagal Zarasų rajono savivaldybės bendrojo plano sprendinius. NŽT Zarasų skyrius pateikė prašymą iki 2022 m. vasario 10 d. pateikti kitos paskirties žemės sklypų poreikį kaimiškųjų vietovių teritorijose.

Zarasų rajono savivaldybės Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas – Savivaldybės vyriausiasis architektas Evaldas Ulianskas teigė, kad Zarasų rajono savivaldybės administracija miestuose ir miesteliuose formuoja žemės sklypus per formavimo ir pertvarkymo projektus (ŽPDRIS) ir teikia prašymus NŽT pardavimo organizavimui aukcione.

Anot Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Zarasų skyriaus patarėjo Romualdo Trimonio, kitos paskirties žemės sklypų formavimas biudžeto lėšomis gali pasitarnauti smulkaus verslo vystymui rajone. Verslui vystyti yra reikalingi žemės sklypai. Aptartose vietose galėtų būti formuojami nauji kitos paskirties žemės sklypai, kurie būtų parduodami aukciono būdu. Turėdami nuosavybėje žemės sklypą, asmenys galėtų pretenduoti į įvairias paramas, pradedant vystyti verslą. Todėl Zarasų rajono savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnų buvo paprašyta pasitarti su iniciatyviais vietos gyventojais ir pasiūlyti žemės sklypų formavimo vietas.

Pasitarimo metu buvo nutarta, kad Zarasų rajono savivaldybės administracija iki 2022-02-10 pateiks pasiūlymus dėl kitos paskirties žemės sklypų projektavimo, žemės reformos žemėtvarkos projektuose, poreikio.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite