PASITIKRINKITE, AR TURITE TEISĘ VAIRUOTI TRANSPORTO PRIEMONIŲ JUNGINĮ

1
63

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai visoje Utenos apskrityje, bendradarbiaudami kartu su automobilių priekabų nuomos punktų atstovais, inicijuoja prevencinę priemonę, kadangi padažnėjo atvejų, kai lengvųjų automobilių vairuotojai vairuoja transporto priemonių junginius, neturėdami atitinkamos teisės. Lengvųjų automobilių vairuotojams nuomojantis priekabas nuomos punktuose bus įteikiamos atmintinės su informacija, primenančia reikalavimus dėl teisės vairuoti transporto priemonių junginius.

Policija primena:
Vairuotojas turėdamas B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, gali vairuoti transporto priemonių junginį, kai priekabos didžiausioji leidžiamoji masė yra ne didesnė kaip 750 kg, o bendra automobilio su priekaba didžiausiųjų leidžiamųjų masių suma nėra didesnė kaip 4 250 kg arba kai priekabos didžiausioji leidžiamoji masė yra didesnė kaip 750 kg, tačiau bendra automobilio su priekaba didžiausiųjų leidžiamųjų masių suma nėra didesnė kaip 3 500 kg.
Vairuotojas turėdamas B kategoriją su 96 kodu – gali vairuoti transporto priemonių junginį, kai priekabos didžiausioji leidžiamoji masė yra didesnė kaip 750 kg, tačiau bendra automobilio su prie­kaba didžiausiųjų leidžiamųjų masių suma nėra didesnė kaip 4 250 kg.
Vairuotojas turėdamas BE kategoriją – gali vairuoti transporto priemonių junginį, kai priekabos didžiausioji leidžiamoji masė yra ne didesnė kaip 3 500 kg, o bendra automobilio su priekaba didžiausiųjų leidžiamųjų masių suma nėra didesnė kaip 7 000 kg.
Jeigu automobilio ir (arba) priekabos didžiausioji leidžiamoji masė yra didesnė kaip 3 500 kg, būtina turėti ne žemesnės kaip C1E kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad Kelių eismo taisyklėse nustatyta, jog motorinę transporto priemonę draudžiama vairuoti asmenims, neturintiems šios teisės (14 punktas). Už transporto priemonių vairavimą neturint teisės jas vairuoti ar neturint teisės vairuoti reikiamos rūšies transporto priemones taikoma administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 424 straipsnio 3 dalį – skiriama bauda nuo trijų šimtų iki keturių šimtų penkiasdešimt eurų kartu su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo šešių mėnesių iki vienų metų.

Tikimės, kad ši informacija primins vairuotojams keliamus reikalavimus vairuojant transporto priemonių junginius. Taip pat įspės, kad draudžiama vairuoti motorinę transporto priemonę neturintiems šios teisės ar neturint teisės vairuoti reikiamos rūšies transporto priemones, kaip nurodoma Kelių eismo taisyklėse.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

1 KOMENTARAS

  1. Mentams svarbiausia tik nubausti vairuotojus, tai jau ir prie priekabų prisikabino. Geriau jau primintų žmonėms, kaip tinkamai paskirstant krovinio svorį teisingai pakrauti tas priekabas, kad kelyje nepasigautų žirklių ir didesnių bėdų sau ir kitiems eismo dalyviams nepridarytų.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite