PATARIMAI, KAIP NESUKLYSTI RENKANTIS ORO SAUSINTUVĄ

0
94

Dažnu atveju tinkamą gamybos proceso funkcionavimą užtikrina pramoninio oro sausintuvo naudojimas. Teisingas jo pasirinkimas gali užkirsti kelią nepageidaujamoms išlaidoms ateityje ir padidinti gamybos procesų efektyvumą. Šiame straipsnyje aptarsime, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis pramoninį oro sausintuvą, skirtą suslėgtam orui džiovinti.

Suspausto oro sausintuvai – kurį rinktis?

Kad oro sausintuvas efektyviai pašalintų drėgmės perteklių iš suspausto oro, reikia nustatyti optimalų jo veikimo lygį. Tinkamo oro sausintuvo pasirinkimas turėtų priklausyti nuo šių parametrų, kuriuos verta nustatyti pačioje pradžioje:

  • Kiek suspausto oro reikia išdžiovinti?
  • Koks yra darbinis slėgis ir oro srautas tam tikroje sistemoje?
  • Kokia suslėgto oro temperatūra ir drėgmės lygis?
  • Kokį suslėgto oro drėgmės lygį norime pasiekti?
  • Kokia drėgmė yra optimali tinkamam elektrinių ir pneumatinių prietaisų veikimui?
  • Kaip išsirinkti oro sausintuvą specifiniams poreikiams?

Žinoma, konkrečių parametrų žinojimas – dar ne viskas. Verta žinoti, kokį įrenginį pasirinkti konkrečiai programai, kad nereikėtų permokėti. Pagrindinis parametras, lemiantis tam tikro sausintuvo charakteristikas, yra jo efektyvumas. Efektyvumą lemia drėgmės kiekis, kurį įrenginys gali ištraukti iš suspausto oro, arba suspausto oro kiekis, išdžiovintas per tam tikrą laiko vienetą. Konkretus efektyvumas priklauso ir nuo būsimų kompresoriaus veikimo sąlygų. Kuo palankesnės sąlygos pasirinktam oro sausintuvo tipui, tuo didesnis jo veikimo efektyvumas. Be to, oro sausintuvai turėtų būti pasirenkami atsižvelgiant į turimus tipus.

Membraninis suspausto oro sausintuvas

Membraniniai sausintuvas yra puiki alternatyva šaldymo ir adsorbcijos sausintuvams. Jie puikiai tinka suslėgtam orui džiovinti, ypač paskutiniame naudojimo etape. Unikalus membraninių oro sausintuvų naudojimo pranašumas – galimybė išdžiovinti pasirinktą oro kiekį tiksliai tokiu lygiu, kokio reikia pagal esamą poreikį. Tiksliniai membraninių džiovintuvų dydžiai skiriasi ir gali atitikti tam tikrą suspausto oro kiekį. Tačiau verta atminti, kad membraninis oro sausintuvas skirtas palyginti mažoms sausinto oro talpoms.

Šaldymo oro sausintuvai

Šaldymo oro sausintuvai taip pat vadinami šaldomaisiais arba kondensaciniais. Jų funkcionalumas primena šaldytuvo funkcionalumą. Suslėgtas oras džiovinamas aušinimo skysčiu sumažinant jo temperatūrą iki +3°C. Vertės tarp atskirų oro drėkintuvų modelių gali šiek tiek skirtis. Šaldymo džiovyklės taip pat parenkamos pagal konkretų panaudojimo tipą.

Adsorbciniai oro sausintuvai

Jų efektyvumas yra didžiausias iš visų tipų suspausto oro džiovintuvų. Adsorbciniai džiovintuvai pramoninėmis sąlygomis naudojami dideliu mastu. Adsorbciniuose oro sausintuvuose esanti drėgmę sugerianti medžiaga yra specialus adsorbentas gelio pavidalu. Jis dedamas į dvi kintamąsias talpyklas. Dėl tokio naudojimo oro rasos taškai gali būti iki -40°C. Tai didžiulis skirtumas nuo rezultato, kurį, pavyzdžiui, gali pasiekti šaldytuvo džiovintuvas. Tai lemia, kaip svarbu pasirinkti tinkamą įrenginį planuojamam pritaikymui.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite