PATARIMAI PADĖSIANTYS IŠRINKTI ŽAISLUS VAIKAMS

0
20
PIRAMIDKA WIEZA KUBECZKI KLOCKI EDUKACYJNE LITERY Kod producenta 3039 min 1024x10242x

Vos tik gimus mažyliui nereikia nieko daugiau nei tėvų rūpesčio ir meilės. Vaikui augant didėja jo aktyvumas ir siekis tyrinėti pasaulį, dėl to iškyla poreikis dovanoti žaislus, kurie padėtų patenkinti jo poreikius. Vaikai mokosi žaisdami. Įvairūs lavinantys žaidimai suteikia mažyliams galimybę ugdyti savo gebėjimus, tobulinti bendravimo įgūdžius atrasti naujus pomėgius. Vaiko aplinka ir jo turimi žaislai daro didelę įtaką jo vystymuisi. Šiuo metu rinka yra perpildyti įvairiais žaislais. Tėvams tampa vis sunkiau išrinkti tinkamus žaislus, kurie būtų ne tik gražūs, bet ir praktiški. Kiekvienas norime, kad nupirktas brangus žaislas tarnautų ilgai ir nebūtų numestas į šalį vos po kelių dienų. Dėl šios priežasties būtina vadovautis straipsnyje pateiktas patarimais, kurie padės išsirinkti iš gausybės vaikiškų žaislų.

Rinkitės universalius žaislus

Pirmaisiais gyvenimo metais vaikui ypač svarbu pažinti kuo daugiau pasaulio. Dovanos vaikams 1 metų turėtų būti skirtos jų fizinių ir emocinių gebėjimų ugdymui. Vaiko raidos specialistai teigia, kad mažyliams iki vienerių metų verta dovanoti universalius žaislus, su kuriais vaikai galės žaisti daug skirtingų žaidimų. Įvairios spalvingos kaladėlės padeda vaikui ugdyti motoriką bandant jas teisingai sudėlioti. Taip pat ant vaikiškų kaladėlių esantys paveikslėliai ir raidės padeda mokytis pirmųjų garsų, pažinti spalvas bei skirtingas formas. Universalūs žaislai padeda sužadinti vaikų kūrybinį mąstymą plečia vaizduotę, gerina loginio mąstymo įgūdžius. Dėl šios priežasties tokie žaislai tarnaus ilgai, nes vaikui augant jis galės žaisti vis skirtingus žaidimus.

Žaislai, kurie greitai neatsibosta

Daugelis tėvų susiduria su problema, kai vaikams nupirktas žaislas vos po kelių dienų tampa nebereikalingas. Televizijoje reklamuojami žaislai sužadina vaikų siekį turėti tokį patį žaislą namuose, bet dažnai dėl nedidelio kiekio funkcijų jie greitai pabosta ir nebesuteikia vaikams džiaugsmo. Dėl šios priežasties stenkitės vaikams pirkti žaislus su daug funkcijų. Dairykitės žaislų, kurie sugebėtų skleisti skirtingus garsus, keistų spalvą. Tokie žaislai padeda ilgiau išlaikyti vaikų dėmesį. Vis dėlto, stenkitės, kad tokie žaislai turėtų edukacinę paskirtį. Pavyzdžiui paspaudus ant raidžių paveikslėlių jos būtų garsiai ištariamos. Taip vaikas pamažu mokysis pažinti pirmąsias raides. Ieškokite žaislų, kurie augtų kartu su jūsų mažyliais. Tai tokie žaislai, kurie gali būti naudojami skirtingose vaiko augimo etapuose. Pavyzdžiui, įsigiję universalų medinį bokštelį jį galėsite naudosite ne vienus metus, nes jo aukštis ir plotis gali būti lengvai reguliuoji. Tokie bokšteliai ypač patinka vaikams, nes leidžia jiems įsitraukti į gaminimo procesą virtuvėje. Užlipę ant specialios platformos vaikai gali pasiekti skirtingus daiktus, lavinti savo motorikos įgūdžius. Kokybiškus medinius bokštelius galite įsigyti čia: https://www.funnybubbles.lt/collections/montessori-bokstelis.

Tikri žaislai

Specialistai rekomenduoja mažyliams pirkti žaislus, kurie atrodytų lyg tam tikri buities daiktai, Pavyzdžiui plastikinės lėkštės ir puodeliai, netikri mobilieji telefonai, maži muzikos instrumentai. Tokio tipo žaislai leidžia vaikui geriau įsilieti į realų pasaulį, pažinti jame esančius objektus. Turėdami panašius daiktus ir kaip tėvai vaikai jaučia didesnį norą jais naudotis, nes siekia atkartoti tėvų elgesį. Dėl šios priežasties, žaidimas su tokiais žaislais gali būti puikia visos šeimos pramoga.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite