PENKTOKAI KNYGŲ PASAULYJE SU „DRAUGOTEKA“

0
40

Birželio 13 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka Zarasų P. Širvio progimnazijos 5 c klasės mokinius su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Valainiene pakvietė į „Draugotekos“ edukaciją „Luna ir nepaprastos knygų herojų savybės“. Šio renginio tikslas ugdyti paauglių kultūrines kompetencijas per literatūros kūrinių pažinimą.

Moksleiviai buvo supažindinti su renginio tikslu, literatūros kūriniais, užduotimis. Susiskirstę komandomis moksleiviai atliko keletą užduočių. Pirmiausia atliko kritinio mąstymo ir teksto suvokimo įgūdžių, komandinio darbo ir bendros kūrybos kompetencijas ugdančią užduotį susijusią su knygos „Žąsų keliu“ turiniu. Ieškojo personažų Lunos ir Andželikos teigiamų ir neigiamų savybių. Atlikdami kitą užduotį turėjo pagalvoti kokiose gyvenimiškose situacijose pasirinkta savybė būna teigiama, o kuriose ji gali tapti neigiama. Dalyviai išsirinko skirtingas charakterio savybes ir pateikė pavyzdžių. Atlikdami užduotį „Aš – superherojus“ dalyviai išsirinko po problemą ir ją sprendė užduotį siedami su knygų personažais. Šį komandinį darbą atlikdami sukūrė avatarą savo sugalvotam personažui.

Reflektuodami diskusijos metu dalyviai pasakojo kokią supergalią pasiskolintų iš herojų ir kokią problemą ji padėtų išspręsti.

Vykusi edukacija „Luna ir nepaprastos knygų herojų savybės“ parodė, kad literatūra gali būti veiksminga priemonė ugdyti įvairias paauglių kompetencijas. Renginyje penktokai ne tik gilino savo žinias apie literatūrą, bet ir ugdė kritinio mąstymo, teksto suvokimo, komandinio darbo bei kūrybinio mąstymo įgūdžius. Per praktines užduotis ir diskusijas moksleiviai išmoko atpažinti ir analizuoti personažų savybes, pritaikyti jas realiame gyvenime ir netgi kurti savo herojus. Šis renginys parodė, kad tokios edukacijos gali ne tik praturtinti žinias, bet ir skatinti kūrybiškumą, bendradarbiavimą bei kultūrinį sąmoningumą.

Zina Černovienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos aut. ir Vitos Juškėnienės

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite