PEPĖ ILGAKOJINĖ LITERATŪROJE, ŽAIDIME, ILIUSTRACIJOSE

0
23
20220325 101222

„Pepė Ilgakojinė“ – nuostabus švedų rašytojos Astridos Lindgren kūrinys apie išgalvotą personažą, pramuštgalvę mergaitę Pepę Ilgakojinę. Knygoje parašytoje 1945 m. aprašomas raudonplaukės mergaitės gyvenimas sklidinas įvairiausių nuotykių. Pepės Ilgakojinės nepakartojamais nuotykiais žavėjosi ir stebėjosi ne tik jos draugai Tomis ir Anika. Personažas sužavėjo ir tebežavi viso pasaulio vaikus.

Su šiuo puikiu kūriniu mėgstamu viso pasaulio vaikų ir suaugusiųjų susipažino Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos trečios klasės mokiniai, dalyvaudami Vaikų literatūros skyriaus organizuotoje popietėje. Skaitydami literatūros kūrinio ištraukas susipažino su pagrindinio personažo gyvenimu, įspūdinga išvaizda, neįprastais pomėgiais, draugais. Ar atidžiai klausėsi skaitomo teksto ir įsidėmėjo pagrindinių personažų, Pepės Ilgakojinės ir Pono Nilsono išvaizdos apibūdinimus pasitikrino žaisdami interaktyvų žaidimą su KINECT įranga. Žaidė susiskirstę į keturias komandas draugiškai vieni kitus palaikydami.

Pasitikrinę įgytas žinias, prisiminę personažus ir jų nuotykius pasiruošė kūrybinei užduočiai – iliustracijų ritininėje knygoje kūrimui. Prieš pradėdami šį darbą iš pradžių susipažino su miriorama – ritinine knyga, Europoje išpopuliarėjusia XIX amžiuje. (gr. myrias – dešimt tūkstančių + horama – reginys). Sukdami jos dėžutės rankenėlę susipažino su veikimo principu ir anksčiau sukurtu kūriniu.

Piešė ne ant įprastų piešimo popieriaus lapų, o ant keliolikos metrų ilgio popieriaus juostų gulėdami ant grindų. Pavaizdavo didžiulį laivą, kuriuo mergaitė plaukiodavo su tėčiu, kumelę Vilos Vilaitės verandoje, vaismedžių sodą. Pepę Ilgakojinę ir jos mamą stebinčią dukrą iš dangaus, tėtį, tapusį negrų karaliumi, draugus.

Baigę kūrinį užrašė pavadinimą, savo vardus ir datą. Kito apsilankymo metu galės pasigėrėti savo pačių sukurta ritinine iliustracijų knyga „Pepė Ilgakojinė“.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

20220325 102753

20220325 103728

20220325 105036

20220325 112509

20220325 115608

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite