PER SAVAITGALĮ PAŽEIDĖJAI NETEKO DVIEJŲ VALČIŲ

0
49
brak

Liepos 22 d. naktį, apie 3 val. 30 min., Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Ūparto ežere, (Zarasų r. sav.) sulaikė Salako seniūnijos gyventoją J. K., kuris neteisėtai žvejojo statomais tinklais. Minėtas asmuo prie ežero atvyko jau beveik sutemus. Negyvenamos sodybos kieme palikęs automobilį ir pasiėmęs tinklus nuėjo prie Šventosios upės pakrantės brūzgynuose slepiamos valties. Išplaukęs į Ūparto ežerą ir pastatęs 4 tinklus į krantą negrįžo, o tiesiog budėjo prie jų.

Apie 3 val. dar buvo tamsu, tačiau tinklus išsitraukė ir vėl įplaukė į upę. Pažeidėjas nesitikėjo, kad čia jo laukia akistata su Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnais. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad 4 statomais tinklais J. K. neteisėtai buvo sugavęs 22 lynus ir 1 karšį. Jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas, paimti tinklai, neteisėtai sugautos žuvys ir valtis. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 291 str. 4 dalį pažeidėjui gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų bei teks atlyginti gamtai padarytą 1380 eurų žalą.

Panašios sankcijos laukia ir kauniečių G. S. bei D. Č, kurie Gilužio ežere (Utenos r. sav.) pastatė net 20 skritulių. Čia juos liepos 23 d. ir užtiko Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai. Šių žvejų vienu metu naudojamų mėgėjų žvejybos įrankių kiekis vienam žvejui daugiau kaip du kartus viršijo leistiną. Vadovaujantis mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėmis, tai traktuojama kaip draudžiamas žvejybos būdas. Iš pažeidėjų paimta valtis, skrituliai, jiems gresia anksčiau jau minėtos Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse numatytos sankcijos.

Primename, kad apie pastebėtus aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus galite informuoti pareigūnus tiesiogiai arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite