PIRMĄ KARTĄ VISAGINE – EUROPINIO LYGIO NORVEGIJOS ŠOKIO TRUPĖ „JO STRØMGREN KOMPANI“

0
92
S 210924 JSK Made in Oslo by Jubal Battisti 0311

Balandį turui po Lietuvą atvyksta viena sėkmingiausių Skandinavijos nepriklausomų šokio trupių, vadovaujamų Norvegijos choreografijos žvaigždės Jo Strømgreno. Norvegų gastrolėse Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Visagine bus pristatytas naujasis „Jo Strømgren Kompani“ spektaklis „Made in Oslo“.

Tai bendras Visagino kultūros centro (VKC), Lietuvos nacionalinio dramos teatro, Panevėžio J.Miltinio dramos teatro ir Klaipėdos organizcijos „Žuvies akis“ projektas. Juo VKC pradeda aktyvų dalyvavimą nacionalinių, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų bendruose Lietuvos masto projektuose, kuriuose Visaginas bus lygiavertis partneris, o visaginiečiai matys to paties lygio ir kokybės įvairių menų kūrinius, kaip ir didmiesčių gyventojai.

Šokio spektaklis „Made in Oslo“ (lietuviškai verstina kaip „Pagaminta Osle“), kuris balandžio 4 d. bus parodytas VKC, gimė daugiau negu tris dešimtmečius populiariausia šokio trupe Norvegijoje laikytame Oslo šokio ansamblyje („Oslo Danse Ensemble“). Paradoksalu, tačiau ši trupė niekada nepasirodė užsienyje: „Kai 2018 metais ansamblis užsidarė, kilo įdomi mintis: kaip galime tikėtis, jog pasaulis supras mūsų šalies kultūrą, jei laikome ją paslaptyje?“, – pasakoja kūrėjai.  Choreografas J.Strømgrenas priėmė iššūkį tai kompensuoti, pristatydamas pasauliui dalelę buvusio ansamblio repertuaro trijų dalių spektakliu „Made in Oslo“.

Jį sudaro trys J.Strømgreno kūriniai, vaizduojantys skirtingus šiuolaikinio gyvenimo aspektus – GONE (2015), THE RING (2014) ir KVART (2007). „Gone“ tyrinėja ryšį tarp liūdesio ir nostalgijos, dalykų pradžią ir pabaigą bei gyvenimo kelionėje apimantį neigimą ir pyktį. Skambant dvidešimto amžiaus ketvirtojo dešimtmečio prancūziškai muzikai, „The Ring“ choreografijoje žaidžiama su bene seniausiu pasaulio simboliu – žiedu. Galiausiai „Kvart“ atlikėjai šoks vienas kitam ant kvadratinės vilnonės antklodės. Pasak choreografo, „Made in Oslo“ stiprybė slypi temų ir judesių bendrume. Šiame šokio spektaklyje galime sau leisti nuklysti į abstrakcijas, čia sumenksta interpretacijos ar diskusijos svarba, užleisdama vietą grynam potyrio malonumui.

Norvegijoje gimęs J.Strømgren (g. 1970) yra vienas žymiausių Skandinavijos choreografų. Su savo kūryba jis intensyviai keliauja po pasaulį ir spektaklius yra sukūręs arba pristatęs 64 pasaulio šalyse. Per ilgametį įvairiapusės kūrybos laikotarpį pelnė daug apdovanojimų, taip pat ir užsienyje: Šveicarijoje, Slovėnijoje, Lenkijoje, Italijoje, Serbijoje, Kuboje, Irane. Į Lietuvą jis pirmą kartą atvyko dar 1998 metais, vos įkūręs savo šokio trupę „Jo Strømgren Kompani“. Pasaulinio pripažinimo pelniusiai trupei būdingas savitas šokio ir teatro derinys, ryškus ir dažnai labai fizinis humoras, derinamas su tamsesniais politiniais atspalviais. Nepriklausomai nuo kūrinio formos ar žanro, kompanijos kuriami pasirodymai visuomet aktualūs bet kurios šalies kontekstui.

Šokio spektaklis „Made in Oslo“ bus rodomas balandžio 4 d. 19 val. VKC koncertų salėje „Draugystė (Parko g. 7).

 Bilietai www.tiketa.lt

Jo Strømgren portrait photo Anders Ylander MFOK

S 210924 JSK Made in Oslo by Jubal Battisti 0770

S 210924 JSK Made in Oslo by Jubal Battisti 1010

S KVART JSK photo Erik Berg 2

S ringen 2014 foto erik berg 1779

S RING JSK Made in Oslo by Jubal Battisti

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite