PIRMĄ LAPKRIČIO SAVAITGALĮ LIETUVOJE VYKS TVENKINIŲ UPĖTAKIŲ GAUDYMO PASAULIO ČEMPIONATAS

0
314

Jau lapkričio 4-5 dienomis Zarasų rajone, Vasaknose susitiks pajėgiausi žvejai, kurie varžysis tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionato varžybose. Čia į kovą stos ir šį čempionatą organizuojančios Lietuvos rinktinė.

Lietuvai ši teisė organizuoti tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatą suteikta neatsitiktinai. Mūsų šalies atstovai patys pareiškė norą rengti šias pirmenybes, o tarptautinė sportinės žūklės federacija iš kelių paraiškų patvirtino būtent lietuvių pasiūlymą.

Kaip sakė Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidentas Tomas Būdas, tarp kitų sportinės žūklės disciplinų tvenkinių upėtakių gaudymo čempionatas yra dar visiškai naujovė – Lietuvoje įvyksiantis etapas yra tik trečiasis istorijoje. Nepaisant to, neslepiama ambicijų, kad ateityje tvenkinių upėtakių gaudymo čempionatas galėtų tapti ir olimpine sporto šaka.

„Tai tik trečiasis pasaulio čempionatas. Aišku, tvenkinių upėtakių gaudymas kaip disciplina gyvuoja kone dešimt metų, bet tarptautinė sportinės žūklės federacija kaip sportą ją pripažino ir į pasaulio čempionatų kalendorių įtraukė tik visai neseniai. Mano nuomone, tvenkinių upėtakių gaudymas yra viena iš perspektyviausių disciplinų, nes ji labai sportiška.

Mes nenorime atsilikti nuo sporto šakų, kurios stengiasi pakliūti į olimpiadą. Ir sportinė žūklė yra tikrai ne išimtis. Mūsų valdžia Romoje daug mąsto ir galvoja, kaip patekti į tą olimpiadą. Pastaruoju metu matome, kad į olimpiadas patenka nišinės sporto šakos, tai mes irgi į vietą olimpiadoje galėtume pretenduoti.

Viena iš disciplinų, kuri būtent ir galėtų patekti į olimpiadą, yra būtent tvenkinių upėtakių gaudymas. Tai yra veiksmo kupina, nedideliame telkinyje vykstanti disciplina, kurioje yra daug dalyvių ir ne ką mažiau azarto. Ši disciplina tikrai jauna, bet labai perspektyvi“, – kalbėjo Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidentas Tomas Būdas.

Į Vasaknose lapkričio 4-5 dienomis organizuojamą pasaulio čempionatą savo rinktinę deleguos ir Lietuva. Kaip tvirtino Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidentas Tomas Būdas, tvenkinių upėtakių gaudymo disciplinoje mūsų šalies atstovai dar tik skinasi kelią į favoritų gretas.

Tuo metu kitos disciplinos, tokios kaip sportinė poledinė žūklė, gaudymas spiningu iš valties ar sportinė karpių žūklė jau ne sykį pažymėtos lietuvių pergalėmis bei solidžiais pasiekimais tarptautinėje arenoje.

„Mes šiuo metu Lietuvoje kultivuojame devynias disciplinas. Iš viso pasaulyje jų yra skaičiuojama apie 30. Iš Lietuvoje populiarių disciplinų rezultatais tikrai išskirtinės yra dvi – poledinė žūklė ir žūklė spiningu iš valčių. Šiose disciplinose pasaulyje esame vienareikšmiai lyderiai, pirmaujantys reitingų lentelėse. Ne ką mažiau savo pasiekimais atsilieka ir karpių žūklė. Dabar šiuo metu pasaulyje esame ketvirtoje vietoje tarp 70-80 šioje disciplinoje dalyvaujančių valstybių. Tai labai gera, labai tvirta pozicija.

Ankstesniuose dviejuose tvenkinių upėtakių gaudymo čempionatuose mūsų šalies rinktinė pasirodė patenkinamai. Tačiau šiuo metu bendrame sportinės žūklės aspekte mes atrodome tikrai gerai, esame vertinami kaip stiprūs konkurentai“, – sakė Tomas Būdas.

Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidentas tvirtina, kad Lietuvoje rengiamas tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatas taip pat prisidės ir prie šios disciplinos populiarinimo mūsų šalyje. Tai reiškia, kad laikui bėgant vis daugiau žvejų atras tvenkinių upėtakių gaudymą, tad Lietuva ateityje turės didesnes galimybes formuoti dar stipresnę rinktinę ir kovoti dėl vietos šios disciplinos elito gretose.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite