PLĖŠIMĄ SURENGUSI ZARASIŠKIŲ KOMPANIJA IŠGIRDO NUOSPRENDĮ

0
15
barbed wire 3244121 960 720

Zarasuose nuosprendį dėl plėšimo bei kitų nusikaltimų išgirdo 5 vietos gyventojai, tarp kurių – ir sūnus su motina bei šios recidyvistas draugas. Dalis kaltinamųjų nuosprendžiui įsiteisėjus bus pasiųsti už grotų atlikti realios laisvės atėmimo bausmės.

Vieną šių metų sausio naktį buvo apiplėštas Zarasų rajono gyventojas. Išgirdęs beldimą ir atidaręs duris, šeimininkas buvo užpultas ir sumuštas, jam grasinta pistoletu. Plėšikai, veidus prisidengę kaukėmis, iš vyro namo pagrobė 12 butelių vyno, cigarečių, apie 250 eurų.

Ikiteisminį tyrimą dėl plėšimo atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Utenos apylinkės prokuratūros prokurorė Daiva Kajutytė-Šipelienė.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad, jaunuolių kompanijai pritrūkus pinigų, apiplėšti pažįstamą vyrą dviem draugams, iš kurių vienas – nepilnametis, galimai pasiūlė 21 metų zarasiškis D. L. Vienas vaikinų į apiplėšimą pasikvietė savo anksčiau už vagystes teistą motiną, 46 metų N. B., o ši – praeityje 8 kartus teistą 56 metų bičiulį G. S.

Sulaikyti teisėsaugos pareigūnų, 4 plėšimo dalyviai pripažino savo kaltę, ją neigė tik apiplėšimą įvykdyti galimai sukurstęs D. L. Kratų metu pas nepilnametį įtariamąjį namuose buvo rastas kastetas, o pas vaikiną, dalyvavusį apiplėšime su motina – pneumatinis pistoletas. Kadangi jais disponuoti jaunuoliai neturėjo teisės, jiems buvo pareikšti kaltinimai ir dėl neteisėto disponavimo nešaunamaisiais ginklais. Nešaunamiesiems D kategorijos ginklams dėl savo nedidelės galios priskiriamas ir pistoletas, kuriuo apiplėšimo metu buvo gąsdinamas namo šeimininkas.

Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmuose gegužės 27 dieną plėšikams buvo paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis. Nepilnamečiui skirta 1 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams. Su motina apiplėšime dalyvavusiam ir neteisėtai pneumatinį pistoletą turėjusiam Š. P. skirta 6 mėnesių realaus laisvės atėmimo bausmė, o dar 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 2 metams.

Kriminalinę praeitį turinčiai N. B. teismas skyrė 1,5 metų, recidyvistu pripažintam G. S. – 3 metų, plėšimui galimai bičiulius sukursčiusiam D. L. – 2 metų laisvės atėmimo bausmes. Visi jie atlikti bausmės į įkalinimo įstaigas keliaus nuosprendžiui įsiteisėjus.

Nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Panevėžio apygardos teismui.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite