PO ZARASŲ LIGONINĖJE ATLIKTO AUDITO, MERĖ PRAŠYS BUVUSIO VADOVO ATLYGINTI ŽALĄ: STT PRADĖJO TYRIMĄ

12
358
z ligonine1

Zarasų ligoninėje atlikto audito metu paaiškėjo, kad gydymo įstaigai vadovaujant buvusiam direktoriui Remigijui Lamanauskui buvo priimti abejotini sprendimai dėl medicininės įrangos nurašymo ir išeitinių išmokų darbuotojams mokėjimo. Remdamasi atlikto audito išvadomis, Zarasų rajono merė Nijolė Guobienė kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kuri savo ruožtu jau pradėjo tyrimą dėl nurašytos medicininės įrangos. Pasak merės, buvęs ligoninės direktorius turės atsakyti už ligoninei padarytą žalą ir ją atlyginti.

Per didelės išeitinės išmokos buvusiems darbuotojams, nurašyta naudojimui tinkama įranga

Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba Zarasų ligoninės veiklos finansinį auditą atliko laikotarpiu nuo 2020 m. balandžio 1 d. iki 2023 m. birželio 30 d.

Parengtoje audito išvadoje teigiama, kad buvusiam direktoriui R. Lamanauskui buvo nustatyta per didelė atlyginimo pastovioji dalis. Taip pat jam ir kitiems iš ligoninės išėjusiems 12 gydytojų išeitinės išmokos mokėtos „nesilaikant lygiateisiškumo ir skaidrumo principų“.

„Dėl klaidų nepilnai išmokėtos sutartos išeitinės išmokos ar išmokėtos per didelės kompensacijos už nepanaudotas atostogas bei padidintais įkainiais apmokėtas naktinis ir šventinis darbas. Neteisingai skaičiuojamas vidutinis darbo užmokestis“, – rašoma Zarasų ligoninės veiklos audito išvadoje.

Kontrolės ir audito tarnyba taip pat nustatė, kad vadovaujant R. Lamanauskui buvo priimti abejotini sprendimai dėl tikėtina naudojimui tinkamos medicininės įrangos bei beveik naujų mobiliųjų telefonų pripažinimo nereikalingais ir netinkamais naudojimui ir jų nurašymo.

Audito metu užfiksuoti ir kiti netinkami sprendimai: dideli kiekiai išnaudoto etilo alkoholio, netinkamai organizuotas lengvojo automobilio aukcionas, nustatyti trūkumai planuojant bei vykdant viešuosius pirkimus.

Zarasų rajono merė teiks skundą, dėl įrangos STT jau pradėjo tyrimą

Zarasų rajono merės N. Guobienės teigimu, toks nepagrįstas ligoninės lėšų švaistymas tiesiog reiškia piktnaudžiavimą įstaigos vadovo padėtimi.

„Tikrai neatsakingas požiūris į darbą. Aš, kaip savivaldybės atstovė, ginsiu viešąjį interesą ir teiksime skundą“, – Eltai kalbėjo N. Guobienė.

Anot jos, dėl nurašytos dar naudojamos medicininės įrangos jau yra pradėtas STT tyrimas. Tą Eltai patvirtino ir STT atstovė Julija Gorovniovaitė. Visgi, merė sako teiksianti skundą dėl viso iššvaistyto ligoninės inventoriaus.

„Dėl tos medicininės įrangos, kuri buvo nurašyta sunaikinti, bet atiduota privačiai įstaigai, yra pateiktas skundas STT ir vyksta tyrimas, ruošiama medžiaga prokuratūrai. Dabar pagal šį aktą teiksime skundą platesne apimtimi – ir dėl išmokų, ir dėl telefonų, ir dėl lėšų“, – sakė N. Guobienė.

Pasak jos, už gydymo įstaigos lėšų švaistymą turės atsakyti buvęs jos vadovas R. Lamanauskas, šiuo metu dirbantis Zarasų rajono savivaldybės taryboje. Merė reikalaus ir atlyginti ligoninei padarytą žalą.

„Atsakyti už viską turės buvęs direktorius Lamanauskas. Aš nemanau, kad netenki atsakomybės su išėjimu iš darbo, atsakomybė išlieka“, – pabrėžė N. Guobienė.

Išėjusius iš darbo medikus bandė susigrąžinti, tačiau jie įsidarbino Visagine

Lietuvoje vasarą plačiai pasklido žinia, kad iš Zarasų ligoninės išėjo 12 gydytojų ir įstaigos vadovas R. Lamanauskas. Tuo metu teigta, kad medikus iš darbo išeiti paskatino savivaldybės tarybos priimtas sprendimas ligoninę reorganizuoti į sveikatos centrą. Visgi, praėjus pusei metų nuo gydytojų išėjimo, Zarasų rajono merė N. Guobienė sako, kad palikti ligoninę juos paskatino buvęs gydymo įstaigos direktorius R. Lamanausas.

„Klausiau jaunų medikų, kodėl jie pasidavė – atsakė, kad pajautė psichologinį spaudimą. Kadangi jau 2022 metais taryba priėmė sprendimą, kad bus kuriamas sveikatos centras, jis tuo rėmėsi ir gydytojams pasakė, kad visi jie bus atleisti ir negaus tokių didelių išmokų. Todėl gydytojai ir pasidavė. O garbingo amžiaus gydytojos pasitraukė dėl didelių išeitinių – dabar dirba Visagino ligoninėje“, – pasakojo Zarasų merė.

Pats R. Lamanauskas ligoninės vadovo postą turėjo palikti dėl to, kad pavasarį buvo išrinktas į Zarasų rajono savivaldybės tarybą. N. Guobienės teigimu, prieš išeidamas iš darbo jis sau ir kitiems nusprendė išmokėti dideles išeitines ir surengti „šou“.

„Tas išėjimas iš ligoninės – viskas buvo surežisuota, toks šou padarytas. Jie nesitikėjo rinkimų pralaimėti… Visgi, jam tapus tarybos nariu, reikėjo apsispręsti – arba būti direktoriumi, arba dirbti taryboje, nes tai nėra suderinama. Ir jis pasirinko būti tarybos nariu, bet norėjo tą šou padaryti“, – teigė N. Guobienė.

Eltai susisiekus su R. Lamanausku, šis atsisakė komentuoti ir nutraukė skambutį tik supratęs, kad bendrauja su žiniasklaida.

„Esu dabar išvykęs, nelabai turiu ką pasakyti, gražios dienos jums“, – Eltai sakė jis.

ELTA primena, kad dar rugsėjo pabaigoje TV3 televizijos laidoje „Dėmesio centre“ buvo pranešta, jog buvęs Zarasų ligoninės direktorius R. Lamanauskas su pavaldiniais nurašė daugiau kaip 40 tūkst. eurų kainavusius medicininius prietaisus. Laidos kūrybinė komanda išsiaiškino, kad iš ligoninės dingo operacinis stalas, modernus narkozės aparatas ir diagnostinis negatoskopas.

Irtautė Gutauskaitė (ELTA)

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

12 KOMENTARAI

  1. Viskas puiku toj mūsų ligoninėj, tik auditas čia viską ne taip suprato. Kaip tarybos posėdžiuose palietus ligoninės temą visuomet sako mūsų merė, „tik nereikia klaidinti visuomenės”. Net FB grupėje „Zarasų bardakas” vienas rašytojas Evaldas Stanys gerai rašo, kad „auditas ligoninėje nenustatė pažeidimų”.

  2. Labai gerai, kad įsijungė STT. Manau, kad jie patikrins ne tik R. Lamanausko vadovavimo metus, bet nepatingės apžvelgti ir guobio vadovavimo laikotarpio. Dėl kontrolės ataskaitos per tarybos posėdį, kurią su pasimėgavimu skaitė kontrolierė, sunku pirma laiko ką pasakyti. Kontrolieriai ,,dega padai,, nes baigiasi jos vadovavimo laikas, tai kiek žinoma ji dirba ,,į vam i nat,, Kaip jums atrodo, gerbiami zarasiškiai, iš ko tokiame provincijos miestelyje, kur žmonės gauna mažiausius atlyginimus Lietuvoje galima susikrauti milijonus? Ir tegul guobiai neaiškina, kad šie milijonai gauti pelnytai. Tikėkimės, kad STT neužilgo pasibels ir į proftechninės duris. 100 procentinė garantija, kad vadovaujant guobienei tikrai viskas buvo ne balta ir pūkuota. Ar neužlips pati ant savo grėblio? Labai lauksime finalo.

  3. Bet ką Guobis dabar daro ligoninėje, nes kaip į darbą vaikšto pas A. Sniečkuvienę???Kokius reikaliukus jie dabar suka???
    Tikrai ne orų prognozę ateina aptart tris kartus į savaitę, guobienė taip pat užsuka?? Visa ligoninė tai mato ir jau pajuokauja, kad savo „guobilenda” kuria ligoninės patalpose….

  4. Jeigu merė būtų sąžininga ir padoriai ir primityviai nemeluotų rinkėjams, užsakytų respublikinį auditą proftechninėje ir pademonstruotų (sąžiningus arba kitokius) savo darbus. Viešojoje erdvėje buvo paskleista informacija apie medpunkto prichvatizaciją ir jo keistus remontus. Galvojau, bus atsakymas, tačiau guobiai tyli kaip katės pridarę į miltus. O žmonės tai turi teisę žinoti. Žinau, kad opozicija laukia naujos šalies valdžios ir tada pareikalaus audito. Tokio pat audito reikia ir guobio vadovavimo ligoninei laikotarpiui. Reikia guobius tikrinti tik melo detektoriumi, ir įsiaiškinti daug dalykų, kurių mes dar nežinome.

  5. Kiek dar žmonės turėtų ,,išpilti purvo,, kad guobiai atsitokėtų? Baisu kas vyksta Zarasuose. Baisesnės valdžios Zarasai niekada nematė. Merė bando ieškoti kabliukų, kad tik nukreiptų dėmesį nuo savęs.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite