POEZIJOS PAVASARIO ŠVENTĖ

0
69

Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2024“ šiemet – jubiliejinis: prasidėjęs 1965 metais eilėmis pražysta jau 60-ąjį pavasarį, Zarasuose – 40-ąjį. Ilgametė seniausio literatūros festivalio istorija ir jaunų poetų kuriamos naujos tradicijos patvirtina, kad „Poezijos pavasaris“ išsaugojo gyvybę, galią tęstis, išlieka aktualus ir laukiamas, įdomus visoms skaitytojų kartoms.

Poezijos pavasario paukštė šiais metais nutūps gegužės 24 d.(penktadienį) 12:30 val. Antazavės dvare ir 16 val. Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Šventinėje programoje savo eiles skaitys žinomi lietuvių poetai: Linas Daugėla, Renata Karvelis, Alvydas Katinas, Vytautas Kaziela, Aušra Kaziliūnaitė,  Sonata Paliulytė, skaitovas Juozas Šalkauskas bei Zarasų rajono literatai.

Trumpai apie atvykstančius kūrėjus:

Linas Daugėla – perspektyvus kuriantis ne tik Kretingos krašto, bet ir Lietuvos jaunasis kūrėjas, kuriam paklūsta poezija, proza ir fotografija. Kukliai savo kūrybą vertinantis ir socialinėje erdvėje dažnai ją „pasibuvinėjimais“, „susiskaudėjimais“, „akmenų kalbinimu“, „vėjo gaudymu“ ir panašiais epitetais vadinantis kretingiškis sakė, kad kūryba jam esanti kaip pats gyvenimas, nes buvinėjimai, o juolab susiskaudėjimai gimsta iš bendrystės su kitu žmogumi, jo skausmo pažinimu ir perkeitimu. Kūryba jam – lyg šachmatų partija paties su savimi. O gyvenimas be kūrybos jam būtų tuščias.

Renata Karvelis – rašytoja ir menininkė, kultūros lauko multifunkcionierė, asociacijos „Slinktys“ rašytoja, Lietuvos muziejų asociacijos narė, „MO“ muziejaus edukatorė renginiuose, „Slemas su ragais“ organizatorė. Menininkė plėtoja feminizmo temą ne tik savo tekstuose, bet ir organizuojamuose renginiuose.

Alvydas Katinas – poetas, buvęs Utenos rajono meras. Jo kūrybos skrynioje – trys poezijos knygos: „Sienos iš vėjo“, „Nugalėję lygumas“, „Vaikšto vienas: eilėraščiai“.

Vytautas Kaziela – ilgos ir solidžios parašytų bei sudarytų knygų lentynos autorius, ne vienos literatūrinės premijos – Antano Baranausko, Antano Miškinio, Kazio Umbraso – laureatas. 2019 metais skaitytojai V. Kazielos poezijos knygą „Alyvmedžiai“ išrinko Metų knyga. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas 2023 metais poeto knygą „Neatsimerk, Viešpatie“ išrinko į kūrybiškiausių knygų dvyliktuką. 2024 metais „Poezijos pavasario“ festivalio baigiamojo renginio metu bus paskelbtas „Poezijos pavasaris“ laureatu už poezijos knygą „Neatsimerk, Viešpatie“.

Aušra Kaziliūnaitė – poetė, rašytoja, filosofė, humanitarinių mokslų daktarė. Aušra išsiskiria unikaliu poetiniu braižu, kuriame susipina vizualumas, formos precizika ir filosofinis, daiktų ir reiškinių esmę užklausiantis santykis su pasauliu. Yra penkių eilėraščių knygų autorė, kurios kūryba apdovanota prestižinėmis premijomis.

Sonata Paliulytė – poetė, aktorė, vertėja. Vieniems jau gerai žinomas, o kitiems dar tik naujai atrandamas vardas. Tai kūriniai, kurie nepalieka abejingų, kiekvienoje knygoje galite atrasti kažką naują ir dar neskaitytą. Jos eilėraščiai primena S. Nėries tradiciją – lengvai (o kartu ir gan profesionaliai) rimuojama, dominuoja meilės, vaikystės, praeities patirties, ilgesio temos. Iš pirmo žvilgsnio kartais kiek banalokai skambantys eilėraščiai iš tiesų neretai pavirsta giliais savo būties, išgyvenimų, aplinkos apmąstymais“ (Jurga Lūžaitė).

Juozas Šalkauskas – įtaigaus balso, taisyklingos tarties buvęs LRT radijo diktorius, spaudos apžvalgininkas, renginių vedėjas, poezijos skaitovas. Kasmet džiugina „Poezijos pavasario“ gerbėjus skaitoma poezija.

Daugiau apie „Poezijos pavasario 2024“ renginius skaitykite Lietuvos rašytojų sąjungos svetainėje ir festivalio „Facebook“ paskyroje.

Kviečiame pasiklausyti, pajusti, suvokti pasaulį, kuris alsuoja šiųmečio „Poezijos pavasario“ svečių lyrikoje, išgirsti juos, išklausyti ir pasidalyti savo bendrystės šiluma. 

Organizatoriai – Rašytojų klubas, Lietuvos rašytojų sąjunga ir Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Parengė Inesa Dumbravienė,
Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite